Find a Job

Public - Store Operations Manager - Paralimni

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#IP08452
Type: Full time

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να διευρύνει την ομάδα του και να προσλάβει:

Store Operations Manager - Paralimni

Αρμοδιότητες:

  • Ελέγχει και εποπτεύει δελτία παραλαβής/ αποστολής του τμήματος service με προμηθευτές και αντιπροσώπους.
  • Παρακολουθεί ενδεχόμενα αρνητικά αποθέματα και τα δικαιολογεί λογιστικά.
  • Μεριμνά για την καταγραφή των κατεστραμμένων προϊόντων, διενεργεί μεταφορά λογιστικού αποθέματος και τακτοποιεί τη διαδικασία καταστροφής (πχ. έκδοση απαραίτητων δελτίων).
  • Ελέγχει για την ορθότητα όλων των παραλαβών της αποθήκης και τακτοποιεί τυχόν διαφορές.
  • Παρακολουθεί την ορθότητα των επιστροφών σε προμηθευτές, στην κεντρική αποθήκη καθώς και τις ενδοδιακινήσεις προϊόντων σε άλλα καταστήματα του δικτύου.
  • Εποπτεύει και επεμβαίνει στην επίλυση ταμειακών λαθών (όπως έλλειμμα κατά το κλείσιμο) και ταμειακών κινήσεων (όπως επιστροφές, ακυρώσεις).
  • Ελέγχει το καθημερινό κλείσιμο του κεντρικού ταμείου καθώς και τις καταθέσεις του καταστήματος στην τράπεζα.
  • Προγραμματίζει και ελέγχει απογραφές σύμφωνα με τις οδηγίες της εταιρίας (μηνιαίων, ετησίων κτλ).

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Τουλάχιστον 3-5 έτη προϋπηρεσία σε θέση ταμείου ή back office.
  • Τουλάχιστον 2 έτη εμπειρία σε θέση υπεύθυνου κεντρικού ταμείου καταστήματος ή σε θέση ευθύνης εμπορικής εταιρίας σε τμήμα διαχείρισης Αποθεμάτων ή/και Λογιστηρίου.
  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ κατεύθυνσης Οικονομικών ή Διοίκησης Επιχειρήσεων.
  • Πολύ καλή γνώση μηχανογραφικού συστήματος ERP (SAP/Navision).
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης προγραμμάτων Microsoft Office (Excel σε πολύ καλό επίπεδο)
  • Βασικές Λογιστικές γνώσεις
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος).

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Δυναμισμός, λήψη πρωτοβουλιών και καινοτόμος σκέψη.
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Ενθουσιασμός και προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη.
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα.

Η εταιρία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών αποδοχών.
  • Διαρκή εκπαίδευση.
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη επιχείρηση.

Αν ενδιαφέρεστε να γίνετε μέλος της ομάδας μας και διαθέτετε τα παραπάνω προσόντα, μπορείτε να υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα δηλώνοντας στο θέμα την θέση στο  hr_cyprus@public.gr