Find a Job

Car Mechanic (Μηχανικός Αυτοκινήτων)

#UC67648
Type: Full time
Uniwheels Car Rentals Ltd (SIXT)

Ως Mechanic (Μηχανικός Αυτοκινήτων) της Sixt, θα είστε υπεύθυνοι/ες για τη συντήρηση και την επισκευή του μεγάλου στόλου των οχημάτων μας.

Βασικά καθήκοντα και ευθύνες:

  • Χρήση ηλεκτρονικών και άλλων διαγνωστικών μεθόδων για τον εντοπισμό προβλημάτων στα οχήματα.
  • Έλεγχος εξαρτημάτων για να βεβαιωθείτε τη σωστή λειτουργία τους.
  • Εκτέλεση μικρών μηχανικών επισκευών.
  • Αντικατάσταση φθαρμένων ή ελαττωματικών μερών ενός αυτοκινήτου.
  • Σέρβις οχημάτων σύμφωνα με το καθορισμένο πρόγραμμα συντήρησης.
  • Επιθεώρηση οχήματα και αξιολόγηση της κατάσταση τους, του εξοπλισμού, των αξεσουάρ, των φώτων όπως απαιτείται από τα πρωτόκολλα.
  • Χειρισμός των εργαλείων, του εξοπλισμού και των μηχανημάτων σύμφωνα με τις προβλεπόμενες διαδικασίες ασφαλείας.
  • Αυστηρή τήρηση των πρωτοκόλλων ασφαλείας.
  • Επιμέλεια στη διατήρηση του καταστήματος, του εξοπλισμού και των εργαλείων σε ασφαλείς συνθήκες λειτουργίας.

Προσόντα:

  • Έγκυρη άδεια οδήγησης με καθαρό ιστορικό οδήγησης.
  • Δυνατότητα ακολούθησης καθορισμένων διαδικασιών σέρβις.
  • Ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα πολλαπλών εργασιών.

Παρακαλώ όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας στο hr@sixt.com.cy