Find a Job

Ασφαλιστικοί Συμβούλοι

#VI66205
Type: Services / Self employed
Vakanas Insurance Agents & Consultants Ltd

Θέσεις Ασφαλιστικών Συμβούλων - Λεμεσός

Η VAKANAS INSURANCE AGENT& SUBAGENTS & CONSULTANTS λόγω επέκτασης των εργασιών της ζητά να προσλάβει περιορισμένο αριθμό Ασφαλιστικών Σύμβουλων.

Οι υποψήφιοι/ες που θα επιτύχουν, θα αναφέρονται απευθείας στους Διευθυντές της Εταιρείας.

Περιγραφή Θέσης:

Ευθύνες και Καθήκοντα

  • Εξεύρεση υποψηφίων πελατών
  • Ανάλυση και εντοπισμός ασφαλιστικών αναγκών των ενδιαφερομένων πελατών και πρόταση των κατάλληλων και ενδεδειγμένων λύσεων
  • Συμβουλευτικές υπηρεσίες σε ενδιαφερόμενους πελάτες για τα ασφαλιστικά θέματα που τους αφορούν
  • Εξυπηρέτηση υφιστάμενων πελατών αναφορικά με τα ασφαλιστικά τους θέματα

Προφίλ Ικανοτήτων του υποψηφίου/ας

  • Εξωστρεφής και Δυνατή Προσωπικότητα
  • Ενσυναίσθηση και αποτελεσματική επικοινωνία
  • Ικανότητα ανάπτυξης και διατήρησης πελατειακών σχέσεων
  • Οργανωτικές ικανότητες, αυτοπειθαρχία και θέληση για συνεχή προσωπική ανάπτυξη
  • Επιχειρηματική σκέψη και ικανότητα επίτευξης αποτελεσμάτων

Προσόντα

  • Πανεπιστημιακό δίπλωμα, ιδιαίτερα σε θέματα Επιχειρηματικών σπουδών, Οικονομικά, Λογιστική, Μάρκετινγκ ή Απολυτήριο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με τουλάχιστον 1 χρόνο εμπειρίας σε συναφή κλάδο (πχ. Πωλήσεις, Εξυπηρέτηση Πελατών)
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση της Ελληνικής γλώσσας και καλή γνώση και χρήση της Αγγλικής
  • Καλή γνώση και χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Εξετάσεις Ασφαλιστικού Ινστιτούτου Κύπρου

Ωφελήματα

  • Ελκυστικό πακέτο οικονομικών και ωφελημάτων
  • Επιπρόσθετα κίνητρα σύμφωνα με τα αποτελέσματα
  • Ομαδικό σχέδιο υγείας
  • Ταμείο Προνοίας
  • Ευέλικτο ωράριο

Η συγκεκριμένη θέση απαιτεί την Πιστοποίηση ως Ασφαλιστικός Σύμβουλος από την αρμόδια εποπτική αρχή, την Υπηρεσία Ελέγχου Ασφαλιστικών Υπηρεσιών, μετά από διαδικασία καθορισμένων εξετάσεων. Τόσο η διαδικασία προετοιμασίας για την εξασφάλισης της, όσο και τα απαραίτητα εκπαιδευτικά προγράμματα, παρέχονται από την Εταιρεία.

Όσοι ενδιαφέρεστε, μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση antonis@vakanasinsurances.com

Άτομο επικοινωνίας

Αντώνης Βακανάς 99464817 , 25761515

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής μεταχείρισης.

Παρακαλώ σημειώστε ότι μόνο όσοι/όσες κριθούν κατάλληλοι για τη συγκεκριμένη θέση θα κληθούν σε συνέντευξη.