Find a Job

Civil Engineer

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#AJ65972
Type: Full time

ΚΛΑΔΟΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ: Πολιτικοί Μηχανικοί

Περιγραφή Εταιρείας

Το μελετητικό γραφείο A.J. Pericleous LLC ζητά για να εντάξει στην μελετητική ομάδα Πολιτικό Μηχανικό πλήρους απασχόλησης. Ο/Η Πολιτικός Μηχανικός θα έχει την ευθύνη υπολογισμού και στατικού σχεδιασμού ενός τεχνικού έργου μέσω διαφόρων λογισμικών. Θα είναι υπεύθυνος/η για τη σχεδίαση των έργων μέσω λογισμικού ΒΙΜ καθώς και για τη δημιουργία λεπτομερών κατασκευαστικών σχεδίων.

Καθήκοντα

  • Εκπόνηση στατικών μελετών μέσω λογισμικών στατικής ανάλυσης
  • Προετοιμασία στατικών σχεδίων
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας για την επιτυχή πρόοδο των έργων
  • Πλήρης συμμόρφωση με τους ισχύοντες κανονισμούς και τα πρωτόκολλα της εταιρείας
  • Επίβλεψη εργοταξίου

Προσόντα

  • Πτυχίο στην Πολιτική Μηχανική 4-ετούς ή 5-ετούς φοίτησης
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Ισχυρή ικανότητα στην επίλυση προβλημάτων
  • Υπολογιστική ικανότητα στη στατική μελέτη τεχνικών έργων μέσω λογισμικών Η/Υ
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών έργων ταυτόχρονα και αποτελεσματικής εργασίας σε ομαδικό περιβάλλον
  • Επαγγελματική εμπειρία σε στατικές μελέτες πάνω από 2 έτη θα θεωρηθεί ως πρόσθετο προσόν

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως εμπειρίας και προσόντων.

Αν θεωρείτε ότι πληροίτε τα παραπάνω κριτήρια παρακαλούμε να στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο hr@pericleous.com.cy