Find a Job

Visual Merchandiser

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#AS65738
Type: Full time

Το Δίκτυο Καταστημάτων Stephanis είναι η μεγαλύτερη αλυσίδα καταστημάτων πώλησης ηλεκτρονικών ειδών στη Κύπρο, με πάνω από 60 χρόνια παρουσία, 7 καταστήματα σε όλες τις πόλεις, τη νούμερο 1 ιστοσελίδα, και εργοδοτεί πάνω από 250 άτομα προσωπικό. Μπες στην ομάδα μας!

VisualMerchandiser:

Καθήκοντα:

  • Καθημερινές επισκέψεις σε συγκεκριμένο κατάστημα Stephanis βάση προγράμματος από το Τμήμα Marketing οδηγώντας εταιρικό αυτοκίνητο.
  • Έλεγχος καταστημάτων για εντοπισμό σημείων βελτίωσης, και επικοινωνία με το τμήμα Marketing για συντονισμό των εργασιών της ημέρας.
  • Βελτίωση παρουσίασης καταστημάτων αναλόγως οδηγιών και αναγκών. Αυτό συμπεριλαμβάνει προσαρμογή ραφιών και διαρρύθμιση τοποθέτησης προϊόντων και διαφημιστικών.
  • Διακόσμηση εποχιακών προιόντων και στήσιμο ραφιών τμήματος εποχιακών, όπως Χριστουγεννιάτικα, Καλοκαιρινά, Ανοιξιάτικα κ.α.
  • Ευθύνη φύλαξης και οργάνωσης υλικών παρουσίασης, όπως καρτελάκια τιμών, σημαίες, σταντς κ.α σε ειδική αποθήκη. Επικοινωνία και συντονισμός με συναδέλφους για την διακίνηση των πιο πάνω σε διάφορα καταστήματα.
  • Καθημερινή αποστολή φωτογραφιών (πριν και μετά) της εκτελεσμένης εργασίας στο συγκεκριμένο κατάστημα προς το Τμήμα Marketing

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Δημιουργική και κριτική σκέψη για βελτίωση παρουσίασης και επίλυσης προβλημάτων
  • Εφαρμογή εμπορικής αισθητικής
  • Γνώση προϊόντων τεχνολογίας
  • Δίπλωμα Οδήγησης
  • Φυσική ικανότητα για μεταφορά προϊόντων και στήσιμο/διαμόρφωση ραφιών
  • Συνεργασία με συναδέλφους και προϊστάμενους
  • Καλή επικοινωνία
  • Προηγούμενη σχετική εμπειρία θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Δίπλωμα διακόσμησης ή άλλου σχετικού κλάδου θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Απολαβές:

• Μισθός αναλόγως προσόντων και πείρας.

• 20 πληρωμένες άδειες.

• 13ος μισθός.

Ωράριο:

Δευτέρα – Πέμπτη 8:00 – 16:00 (30 λεπτά διάλειμμα)

Παρασκευή 8:00 – 16:30 (30 λεπτά διάλειμμα)