Find a Job

B2B Business Development / Account Manager

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#PP65677
Type: Full time

Αρμοδιότητες:

· Ανάπτυξη του πελατολογίου εταιρικών πελατών.

· Διερεύνηση αναγκών και προώθηση του κατάλληλου product mix που να καλύπτει τις ανάγκες του εταιρικού πελάτη.

· Παροχή υψηλών προδιαγραφών εξυπηρέτησης στους εταιρικούς πελάτες.

· Δημιουργία αναφορών σχετικά με την πορεία των πωλήσεων.

· Παρακολούθηση των εξελίξεων του κλάδου καθώς και του ανταγωνισμού.

· Εφαρμογή των πολιτικών, διαδικασιών και κανόνων λειτουργίας της εταιρείας.

· Υποστήριξη της διοικητικής λειτουργίας του τμήματος και ενεργή συμμετοχή στην επίτευξη των εταιρικών στόχων.

Απαραίτητα Προσόντα:

· Ανάλογη εμπειρία άνω των 3 ετών σε θέση πωλήσεων B2B (ιδανικά σε προϊόντα stationery και τεχνολογίας).

· Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ιδανικά κατεύθυνσης Marketing, Οικονομικά, Διοίκησης Επιχειρήσεων, Πληροφορικής).

· Ανεπτυγμένη επικοινωνιακή και διαπραγματευτική δεινότητα.

· Προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη.

· Αυτοπαρακίνηση και ενθουσιασμός για την επίτευξη στόχων.

· Ισχυρό ομαδικό πνεύμα και καινοτόμος σκέψη.

· Άριστη χρήση H/Y και προγραμμάτων Microsoft Office.

· Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος).

· Δίπλωμα οδήγησης αυτοκίνητου (Κατηγορία Β).

Η εταιρεία παρέχει:

· Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών.

· Επιπρόσθετες παροχές.

· Διαρκή εκπαίδευση.

· Άριστο περιβάλλον εργασίας.

· Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία.