Find a Job

Purchasing Officer

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#AT60533
Type: Full time

Η Argosy Trading Company Ltd, θυγατρική της δημόσιας εταιρείας Cyprus Trading Corporation Plc, μέλος του Ομίλου CTC που ασχολείται με την εισαγωγή και εμπορία διεθνώς αναγνωρισμένων προϊόντων ευρείας κατανάλωσης, δέχεται αιτήσεις για πρόσληψη Purchasing Officer.

Γενικά Καθήκοντα και Ευθύνες:

  • Επεξεργασία καταστάσεων κίνησης για ετοιμασία παραγγελιών.
  • Ετοιμασία παραγγελιών.
  • Επικοινωνία με προμηθευτές για διαχείριση παραγγελιών.
  • Διαχείριση των εισαγωγών μέχρι την αποθήκη της Εταιρείας.
  • Ενημέρωση για παραλαβές ή ελλείψεις.
  • Ετοιμασία εγγράφων εξαγωγών.

Απαιτούμενα Προσόντα και Δεξιότητες:

  • Κάτοχος πτυχίου Διοίκησης Επιχειρήσεων, Supply Chain ή σε άλλο συναφή κλάδο.
  • 1 – 2 χρόνια προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και MS Office.
  • Πολύ καλή αντίληψη συστημάτων.
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας.
  • Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Ικανότητα απόδοσης κάτω από πίεση και στενά χρονικά περιθώρια

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων, συνεχής εκπαίδευση, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.

Στα πλαίσια της δέσμευσης μας για προστασία των προσωπικών σας δεδομένων, παρακαλούμε όπως υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα μέσω της ιστοσελίδας www.ctcgroup.com/careers μέχρι τις 30 Νοεμβρίου 2023. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας μόνο σε περίπτωση που έχετε επιλεγεί ως υποψήφιος/α για τη συγκεκριμένη θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.