Find a Job

Δειγματολήπτης/ρια - Sampler

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#PF33438
Type: Full time

Sampler:

The Company P.T.A FOOD LAB & NUTRITIONAL SERVICES LTD is looking to hire a Sampler:

Necessary Qualifications:

  • Higher Education Degree (Food Technician, Public Hygiene, Biologist, Chemist)
  • Very good computer skills
  • Very good knowledge of Greek and English
  • Character integrity, diligence, teamwork, spirit of cooperation and confidentiality
  • Strong organizational skills, attention to detail and high level of responsibility.
  • Very good interpersonal and organizational communication skills
  • Attention to detail
  • Clean criminal record
  • Driver΄s License with manual gearbox.

Responsibilities:

  • Food Sampling
  • Water Sampling – Swimming Pools
  • Water Sampling – Drilling
  • Water Sampling – Water Tanks
  • Water Sampling – Sea
  • Ice Cubes Sampling
  • Swab Test Sampling
  • Air Sampling

Sampling will be carried out nationwide according to schedule.

Those interested can send their CV here:

pavlos.aspris@ptafoodlab.com

Δειγματολήπτης

Η Εταιρία P.T.A FOOD LAB & NUTRITIONAL SERVICES LTD ζητά να προσλάβει Δειγματολήπτη:

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Τεχνολόγος Τροφίμων, Δημόσιας Υγιεινής, Βιολόγος, Χημικός)
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εργατικότητα, ομαδικότητα, πνεύμα συνεργασίας και εχεμύθεια
  • Ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες, προσοχή στη λεπτομέρεια και υψηλό επίπεδο ευθύνης.
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές, διαπροσωπικές και οργανωτικές δυνατότητες
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Λευκό ποινικό μητρώο.
  • Άδεια Οδηγού με χειροκίνητο κιβώτιο ταχυτήτων.

Καθήκοντα:

  • Δειγματοληψίες Τροφίμων
  • Δειγματοληψίες Νερών – Κολυμβητικών Δεξαμενών
  • Δειγματοληψίες Νερών – Γεωτρήσεων
  • Δειγματοληψίες Νερών – Υδατοδεξαμενών
  • Δειγματοληψίες Νερών – Θαλασσών
  • Δειγματοληψίες σε Παγάκια
  • Δειγματοληψίες Επιχρισμάτων – Swab Test
  • Δειγματοληψίες Αέρα

Οι Δειγματοληψίες θα διενεργούνται Παγκύπρια βάσει χρονοδιαγράμματος.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους εδώ: pavlos.aspris@ptafoodlab.com