Find a Job

Ergo Home Energy - Business Development Manager

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#EH03318
Type: Full time

Περιγραφή εργασίας

Διαχείριση και προώθηση πωλήσεων της Εταιρείας σε πελάτες B2B (Business to Business) και μεγάλα έργα ανανεώσιμων πηγών ενέργειας, ανάπτυξη των εργασιών της εταιρείας, διαχείριση πελατών και διοίκηση του τομέα πωλήσεων της Εταιρείας

Αρμοδιότητες

  • Διεξαγωγή έρευνας για τον εντοπισμό νέων επιχειρηματικών ευκαιριών και πελάτων.
  • Αναγνώριση πελατών, ανάλυση αναγκών και επαφές με υποψήφιους καθώς και υφιστάμενους πελάτες.
  • Παρουσίαση και προώθηση των προϊόντων της εταιρείας.
  • Ετοιμασία προσφορών και παρουσιάσεων εταιρείας.
  • Ευθύνη για την επίτευξη στόχων πωλήσεως της Εταιρείας.
  • Προετοιμασία και υπογραφή των συμβάσεων πώλησης με πελάτες B2B.
  • Διαχείριση σχέσεων με νέους και υπάρχοντες πελάτες/ συνεργάτες B2B.
  • Παροχή υποστήριξης πωλήσεων σε πελάτες B2C.

Προσόντα και απαιτήσεις:

  • Τουλάχιστο 5 χρόνια επαγγελματική εμπειρία
  • Επικοινωνιακές Ικανότητες καθώς επίσης και ικανότητες διαπραγμάτευσης και διαχείρισης πελάτών.
  • Πτυχίο Business/ Engineering/ Marketing/ Sales ή Σχετικό τομέα
  • Πολύ καλή γνώση της αγοράς.
  • Πολύ καλή γνώση της Microsoft Office, συμπεριλαμβανομένων των Word και Excel
  • Άριστη της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας

Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους μέχρι τις 30/1/2019

στο email -  hr@ergohomegroup.com  ή στο fax-  22352142