Find a Job

Αναπληρωτής/τρια Προϊστάμενος/η Νοσηλευτικού Προσωπικού

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#YP30809
Type: Full time

Το Ιδιωτικό Νοσοκομείο Πολυκλινική Υγεία είναι το μεγαλύτερο Ιδιωτικό Νοσοκομείο στην Κύπρο με περισσότερο από 450 άτομα στο ανθρώπινο δυναμικό του. Είμαστε ένας οργανισμός που αγωνίζεται για κορυφαία ποιότητα, επιστημονική και κλινική αριστεία, εμπλέκοντας προηγμένη τεχνολογία και επενδύοντας σε υποδομές για να εξασφαλίσουμε την καλύτερη ποιότητα υπηρεσιών στους ασθενείς μας.

Στα πλαίσια επέκτασης και συνεχούς βελτίωσης της ποιότητας των υπηρεσιών μας, αναζητούμε Αναπληρωτή/τρια Προϊστάμενο/η Νοσηλευτικού Προσωπικού

Καθήκοντα:

  • Αντικαθιστά τη Διευθύντρια Νοσηλευτικής Υπηρεσίας όταν απουσιάζει ή όταν του/της ζητηθεί

  • Μεριμνά ότι τα διαγνωστικά, θεραπευτικά και κλινικά πρωτόκολλα καθώς και οι κατευθυντήριες οδηγίες ακολουθούνται όπως αυτές ισχύουν και εφαρμόζονται και ελέγχει ότι τα πρότυπα ποιότητας εφαρμόζονται με ασφάλεια

  • Παρακολουθεί και διασφαλίζει την ικανοποίηση των ασθενών, το υψηλό επίπεδο ελέγχου των λοιμώξεων, την ασφαλή φύλαξη των φαρμάκων και ενεργεί προληπτικά στη διαχείριση τυχόν ζητημάτων που εντοπίζονται

  • Επιβλέπει τη φροντίδα που παρέχεται από όλο το προσωπικό του θαλάμου

  • Συνεργάζεται στενά με τους Συνεργάτες Ιατρούς για την επίτευξη αποτελεσματικής διαχείρισης των ασθενών, διασφαλίζοντας ότι τηρούνται όλα πρωτόκολλα

  • Συντονίζει το σχεδιασμό βάρδιας και μεριμνά για την ανάλογη σύνθεση του προσωπικού όπως προβλέπεται από την νομοθεσία και τις πιστοποιήσεις του Νοσοκομείου

  • Συμμετέχει στους ελέγχους από το Υπουργείο Υγείας και άλλους φορείς όπου αυτό απαιτείται

  • Υποστηρίζει την Διευθύντρια Νοσηλευτικής Υπηρεσίας στη σύνταξη και διαφύλαξη των πολιτικών και διαδικασιών του Τμήματος όπως αυτές διαμορφώνονται από τη Νομοθεσία και άλλους φορείς

  • Παρέχει καθοδήγηση, προσφέρει συμβουλευτικές υπηρεσίες και στήριξη στο προσωπικό του Θαλάμου

  • Πραγματοποιεί την αξιολόγηση των επιδόσεων του προσωπικού του θαλάμου, εντοπίζει τις ανάγκες εκπαίδευσης και ανάπτυξης του προσωπικού, επιλύει προβλήματα και αναλαμβάνει πρωτοβουλίες για την ενίσχυση της ομαδικής εργασίας

  • Συνεργάζεται με τις Τεχνικές Υπηρεσίες για να διασφαλίσει ότι ο εξοπλισμός στο Τμήμα συντηρείται τακτικά

  • Συντονίζει όλες τις ενέργειες που αφορούν τα αποθέματα του Τμήματος και  τις παραγγελίες προμηθειών

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πολύ καλές επικοινωνιακές και ηγετικές δεξιότητες

  • Διοικητικές δεξιότητες και ικανότητα χειρισμού των καθημερινών λειτουργιών των τμημάτων

  • Εγγραφή στο Συμβούλιο Νοσηλευτικής & Μαιευτικής Κύπρου

  • Έγκυρο πιστοποιητικό ALS/ ILS ή ισάξιος τίτλος

  • Μεταπτυχιακός Τίτλος σχετικός με τη νοσηλευτική φροντίδα ή Διοίκηση Επιχειρήσεων

  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας στο γραπτό και προφορικό λόγο. Γνώση οποιασδήποτε άλλης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.

  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 15 χρόνων σε διοικητικό ρόλο εντός νοσοκομείου

  • Γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών είναι απαραίτητη

Προσφέρονται

  • Ελκυστικό πακέτο απολαβών ανάλογα με την εμπειρία και τις γνώσεις σας

  • 13ος μισθός

  • Προοπτικές ανελίξεις

  • Ταμείο Προνοίας

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο careers@ygiapolyclinic.com αναγράφοντας τον κωδικό θέσης «AΠΝΠ» ή να καλέσουν στο 25884758 ή 25884941 για περισσότερες λεπτομέρειες.

Do you want to receive notifications related to new job positions, career and entrepreneurship matters?