Find a Job

Καριέρα / Σταδιοδρομία Στη Θέση Ασφαλιστικού Συμβούλου

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#XP30419
Type: Full time

Μεγάλη Ασφαλιστική Εταιρεία ζητά να προσλάβει άτομα που επιθυμούν να κάνουν Καριέρα / Σταδιοδρομία, στη θέση του Ασφαλιστικού Συμβούλου.

Τα άτομα που θα επιλεχθούν θα τύχουν ολοκληρωμένης εκπαίδευσης και συνεχόμενης υποστήριξης τόσο για τα εσωτερικά, γραφειακά καθήκοντα όσο και στην αγορά με πρακτική εξάσκηση.

Βασικά Καθήκοντα:

  • Εξεύρεση υποψήφιων πελατών.

  • Συναντήσεις με υποψήφιους πελάτες για μελέτη και συμφωνία των αναγκών τους.

  • Πώληση ασφαλιστηρίων συμβολαίων σε άτομα και επιχειρήσεις για παροχή καλύψεων και χρηματοοικονομικών σχεδιασμών.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Απολυτηρίου Λυκείου (ελάχιστο).

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες.

  • Ικανότητα χρήσης ηλεκτρονικού υπολογιστή.

  • Προηγούμενη εμπειρία στον τομέα των πωλήσεων (σε οποιαδήποτε κλάδο) θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Η εταιρεία μας προσφέρει:

  • Βασικό πακέτο αμοιβών.

  • Για νέους συνεργάτες, επιπρόσθετο πακέτο αμοιβής.

  • Ταμείο συνταξιοδότησης.

  • Σχέδιο υγείας για τον ίδιο και την οικογένεια του.

  • Σχέδιο κάλυψης ζωής, μόνιμης ολικής ανικανότητας και ασφάλειας εισοδήματος.

  • Συμμετοχή σε εκπαιδευτικά συνέδρια και ταξίδια αναψυχής σε όλο τον κόσμο.

Οι ενδιαφερόμενοι / ες παρακαλούνται όπως στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση chkinsurance@gmail.com