Find a Job

Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου - Τμήμα Γεωπονικών Επιστημών, Βιοτεχνολογίας και Επιστήμης Τροφίμων - Θέσης Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ)

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#TP22673
Type: Contract

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

ΘΕΣΗ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (ΕΕΠ) ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ

ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΠΟΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ, ΒΙΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου δέχεται αιτήσεις για την πλήρωση μιας (1) θέσης Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) με σύμβαση στην Ειδικότητα «Επιστήμη Ζωικής Παραγωγής (Animal Science)» για το Τμήμα Γεωπονικών Επιστημών, Βιοτεχνολογίας και Επιστήμης Τροφίμων.

Οι υποψήφιοι πρέπει να κατέχουν:

  • Πτυχίο από Αναγνωρισμένο Πανεπιστήμιο στην Επιστήμη Ζωικής Παραγωγής ή σε συναφή κλάδο
  • Μεταπτυχιακό δίπλωμα τουλάχιστον επιπέδου Master στην επιστήμη Ζωικής Παραγωγής.
  • Ικανότητα χρήσης της Ελληνικής γλώσσας ως μητρική. Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.

 Θα αποτελεί πλεονέκτημα:

  • Διδακτορικός τίτλος (PhD) στην Επιστήμη Ζωικής Παραγωγής
  • Εμπειρία στην οργάνωση και διαχείριση ερευνητικών εργαστηρίων καθώς και εμπειρία στη διδασκαλία θεωρητικών ή εργαστηριακών μαθημάτων στην Επιστήμη Ζωικής Παραγωγής

Η εγκεκριμένη Μισθοδοτική Κλίμακα για το Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό είναι η Α8-Α10-Α11. Η πλήρωση της θέσης αυτής θα είναι με σύμβαση. Ο υποψήφιος που θα επιλεγεί μπορεί να τοποθετηθεί σε οποιαδήποτε βαθμίδα της πιο πάνω κλίμακας ανάλογα με τα προσόντα και την πείρα του.

Η πλήρωση της θέσης αυτής θα είναι με σύμβαση ενός (1) έτους, η οποία δύναται να ανανεωθεί στη λήξη της.

Οι υποψήφιοι δεν είναι απαραίτητο να είναι πολίτες της Κυπριακής Δημοκρατίας.

Επιπλέον,

(α) Σύμφωνα με τον «Περί Εργοδοτούμενων με Εργασία Ορισμένου Χρόνου (Απαγόρευση  Δυσμενούς Μεταχείρισης) Νόμο του 2003», με την συμπλήρωση σύμβασης εργασίας συνολικής περιόδου τριάντα (30) μηνών η σύμβαση μετατρέπεται αυτόματα σε σύμβαση αορίστου διάρκειας, και

(β) τα μέλη ΕΕΠ που κατέχουν μεταπτυχιακό τίτλο ή ισότιμο επαγγελματικό τίτλο και τουλάχιστον οκτώ (8) χρόνια ευδόκιμης υπηρεσίας στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου στη θέση Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ), κρίνονται υποχρεωτικά για μονιμοποίηση.

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να υποβάλουν τα ακόλουθα:

  1. Επιστολή στην οποία να αναγράφεται: (2 αντίγραφα)

(α) σύντομη ανασκόπηση του διδακτικού/ερευνητικού τους έργου (εάν ισχύει), καθώς και       σύντομη περιγραφή των μελλοντικών επιστημονικών τους σχεδίων

(β)  η ημερομηνία κατά την οποία μπορούν να αναλάβουν καθήκοντα σε

      περίπτωση επιλογής

(γ)  Στοιχεία επικοινωνίας

  1. Βιογραφικό Σημείωμα (στα Αγγλικά ή/και στα Ελληνικά) - (2 αντίγραφα)
  2. Κατάλογο δημοσιεύσεων (εάν ισχύει) (2 αντίγραφα)
  3. Αποδεικτικά στοιχεία των προσόντων τους (2 αντίγραφα)
  4. Ονόματα και στοιχεία δύο ατόμων από τους οποίους πιθανόν να ζητηθούν συστάσεις (2 αντίγραφα)

Καθήκοντα  / Ευθύνες

  1. Διδασκαλία μαθημάτων ή παροχή διδακτικού έργου (π.χ. διδασκαλία εργαστηρίων, επίβλεψη πρακτικής άσκησης και πτυχιακών εργασιών) στον τομέα Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής.
  2. Παροχή βοηθητικού έργου στην ανάπτυξη και οργάνωση των εργαστηρίων του Τμήματος.

Αιτήσεις που δεν ικανοποιούν τις προδιαγραφές της προκήρυξης αυτής δεν θα προωθηθούν στα αρμόδια όργανα του Πανεπιστημίου.

Οι αιτήσεις πρέπει να υποβληθούν σε κλειστό φάκελο με την ένδειξη  «Αίτηση για τη θέση Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού με σύμβαση στην ειδικότητα Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής (Animal Science)» στο Τμήμα Γεωπονικών Επιστημών Βιοτεχνολογίας και
Επιστήμης Τροφίμων στα γραφεία του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου – Υπηρεσία Ανθρώπινου Δυναμικού, Ακίνητα Συνεργατικού Ταμιευτηρίου Λεμεσού, 4ος όροφος, Αρχ. Κυπριανού 31, 3036 Λεμεσός ή να αποσταλούν με συστημένο ταχυδρομείο στην Τ.Θ. 50329, 3603 Λεμεσός με ευδιάκριτη ταχυδρομική σφραγίδα όχι αργότερα από τη Δευτέρα, 25 Ιανουαρίου 2021, ώρα 2.00 μ.μ. η οποία είναι η τελευταία ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων. Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν με τη Μαρία Κωνσταντίνου στη ηλεκτρονική διεύθυνση maria.constantinou@cut.ac.cy  ή στο τηλέφωνο 25002210.

Σημειώνεται ότι:

  • Το ΤΕΠΑΚ εφαρμόζει πολιτική ίσων ευκαιριών στο πλαίσιο των προσλήψεων και στα επακόλουθα στάδια επαγγελματικής σταδιοδρομίας και ενθαρρύνει άτομα και των δύο φύλων όπως υποβάλουν αίτηση για όλα τα επίπεδα στελέχωσης Ακαδημαϊκού και Διοικητικού Προσωπικού.
  • Το Πανεπιστήμιο δεν κάνει καμία διάκριση σε σχέση με τη φυλή, το χρώμα, τη θρησκεία, το φύλο, την εθνικότητα, την ηλικία, τη σωματική ικανότητα, την οικογενειακή κατάσταση και το  σεξουαλικό προσανατολισμό.