Find a Job

Αγορά υπηρεσιών για μαθησιακή υποστήριξη «Οδυσσέας»

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#CA19353
Type: Contract

Για τις ανάγκες προληπτικού προγράμματος του Συμβουλευτικού Σταθμού «Οδυσσέας» αναζητείται συνεργάτης/ιδα για να προσφέρει μαθησιακή υποστήριξη σε παιδιά που συμμετέχουν στο πρόγραμμα. Η συνεργασία αφορά μερική απασχόληση (15 ώρες εβδομαδιαίως-απογευματινό ωράριο), με πιθανότητα αύξησης ωρών και απολαβών αναλόγως των αναγκών που ενδεχομένως να προκύψουν και γίνεται στα πλαίσια αγοράς υπηρεσιών.

Απαραίτητα προσόντα:

· Κάτοχος πτυχίου Δημοτικής εκπαίδευσης

· Καλή γνώση αγγλικής

Σημειώνεται ότι είναι απαραίτητο το άτομο να έχει άδεια οδήγησης και μέσο μεταφοράς αφού θα μετακινείται σε διάφορους χώρους για τη διεξαγωγή των μαθημάτων.

Εργασιακή πείρα ή/και μεταπτυχιακός τίτλος ή/και εξειδίκευση στην ειδική εκπαίδευση θα θεωρηθούν ως επιπρόσθετα προσόντα.

Καθήκοντα:

· Αρχική Αξιολόγηση μαθησιακών αναγκών του κάθε παιδιού

· Αξιολόγηση προόδου παιδιού με την ολοκλήρωση του προγράμματος

· Συμβολή στον προγραμματισμό των μαθημάτων που θα παρέχονται

· Παροχή μαθημάτων στήριξης σε ομαδικό ή ατομικό πλαίσιο

· Προφορική ενημέρωση προόδου στους ενδιαφερόμενους (λειτουργούς προγράμματος, γονείς, εκπαιδευτικούς)

Οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος, αντίγραφα των δικαιολογητικών (πτυχίων, αγγλικής γλώσσας και εμπειρίας) και μία συστατική επιστολή το αργότερο μέχρι τις 4/09/2020 στο odysseas@kenthea.org.cy . Θα κληθούν σε συνέντευξη όσα άτομα πληρούν τα προσόντα. Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να καλέσουν στο 97671510.