Find a Job

Ανδρέας Ψάλτης & Υιοί Λτδ - Προγραμματιστής Αγορών (Purchase Planner) ΤΑ05/20

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#AP17085
Type: Full time

Η εταιρεία Ανδρέας Ψάλτης & Υιοί Λτδ με τεράστια εμπειρία στον τομέα εμπορίας και πώλησης ανταλλακτικών αυτοκινήτων στην Κύπρο, ζητά να προσλάβει Αναλυτή για το Τμήμα Αγορών στα γραφεία της στη Λευκωσία.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων, Εφοδιαστικής αλυσίδας/Logistics, Μαθηματικών/Στατιστικής ή άλλο συναφή κλάδο.
  • Διετή τουλάχιστον εμπειρία σε παρόμοια θέση.
  • Εξαιρετική αντίληψη των λειτουργιών της εφοδιαστικής αλυσίδας.
  • Αποδεδειγμένα καλή γνώση σε θέματα διαχείρισης προγραμμάτων εφοδιαστικής αλυσίδας (ERP/SCM/ΜRP/DRP).
  • Ικανότητα αποτελεσματικής χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών σε περιβάλλον MS Office (MS Excel Advanced).
  • Ευχέρεια σε εφαρμοσμένα μαθηματικά, ανάλυση ποσοτικών δεδομένων, ερμηνεία και  επίλυση προβλημάτων μέσω συνθετικής μεθόδου.
  • Καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.
  • Δημιουργικότητα, πρωτοβουλία, ενδιαφέρον για προσωπική επιμόρφωση και ανάπτυξη.
  • Ομαδικό πνεύμα με υψηλό αίσθημα ευθύνης, επικοινωνία και ευπροσάρμοστος χαρακτήρας.

Επιπρόσθετα προσόντα:

  • Μεταπτυχιακό σε συναφή κλάδο.
  • Πιστοποίηση σε Προγραμματισμό Παραγωγής/Αγορών από Διεθνή Αναγνωρισμένο Οργανισμό ή/και πιστοποίηση Six Sigma.
  • Εμπειρία στον τομέα της αυτοκίνησης.
  • Γνώσεις στη χρήση SAP B1.

Καθήκοντα και ευθύνες:

  • Ανάλυση των ιστορικών στοιχείων πωλήσεων της εταιρείας και ετοιμασία μοντέλων προβλέψεων.
  • Ενσωμάτωση στο μοντέλο πρόβλεψης πωλήσεων όλων των τάσεων (εποχικότητα, κλπ), και προωθητικών ενεργειών σύμφωνα με τους στόχους και την στρατηγική της Εταιρείας.
  • Υπολογίζει και καθορίζει σημαντικές παραμέτρους στη Διαχείριση Αποθεμάτων.
  • Εφαρμόζει στρατηγικές διαχείρισης & αναπλήρωσης αποθεμάτων ανά εγκατάσταση βάσει της στρατηγικής και των στόχων της εταιρείας.
  • Διαχειρίζεται και τηρεί το Αρχείο Ειδών της Εταιρείας, εξασφαλίζοντας την πληρότητα και αξιοπιστία των δεδομένων στο ERP.
  • Προγραμματισμός Απαιτήσεων Υλικών (MRP).
  • Προγραμματισμός Αγορών προς έλεγχο και υλοποίηση.
  • Αντιλαμβάνεται και καθορίζει σε συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα κρίσιμους δείκτες απόδοσης προγραμματισμού & πρόβλεψης Πωλήσεων & Αγορών (Forecast Inaccuracy, Inventory Turnover, Order Fulfilment (IF) etc).
  • Περιοδική Πολυκριτηριακή Ανάλυση ανά κατηγορία προϊόντων ή ομάδων προϊόντων (ABC, Multiple ABC)
  • Ανάλυση ανά κατηγορία προϊόντων τις επικείμενες ανάγκες και ενημέρωση της ομάδας του τμήματος αγορών.
  • Άλλα συναφή καθήκοντα, όπως αυτά ζητηθούν από τη διεύθυνση.

Άλλες πληροφορίες:

  • Ωράριο εργασίας μεταξύ των ωρών 08:00 και 17:30, Δευτέρα με Παρασκευή.
  • Προσφέρεται πακέτο απολαβών σύμφωνα με τα προσόντα και εμπειρία.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση h.tapakis@psaltis.com.cy μέχρι τις 22 Ιουνίου 2020 αναφέροντας τον κωδικό ΤΑ05/20. Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής διαχείρισης και βάσει των εταιρικών κανονισμών για τη διαχείριση προσωπικών δεδομένων.