Find a Job

Συμβούλιο Εγγραφής και Ελέγχου Εργοληπτών Οικοδομικών και Τεχνικών Έργων - Κενή Θέση Διευθυντή

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#CA01334
Type: Full time

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΕΡΓΟΛΗΠΤΩΝ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΕΝΗΣ ΘΕΣΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ

Γίνεται δεκτή η υποβολή αιτήσεων για μια κενή θέση Διευθυντή του Συμβουλίου Εγγραφής και Ελέγχου Εργοληπτών Οικοδομικών και Τεχνικών Έργων.

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ: (Με σύμβαση- Ιδιωτικού δικαίου).
Εγκεκριμένη Μισθοδοτική Κλίμακα :
Α13 (επεκτεινόμενη κατά δύο προσαυξήσεις): €39.013 Χ 1.540-51.333.

Καθήκοντα και ευθύνες:
(1) Υπεύθυνος για –
(α) Την οργάνωση, διοίκηση, εποπτεία και αποτελεσματική λειτουργία του Συμβουλίου, καθώς και την υλοποίηση των αποφάσεών του,
(β) την ετοιμασία του προγράμματος δράσης και του Ετήσιου Προϋπολογισμού του Συμβουλίου και την υποβολή τούτων στο Συμβούλιο.
(2) Συμβουλεύει και βοηθά το Συμβούλιο πάνω σε θέματα πολιτικής και προγραμματισμού και το ενημερώνει σχετικά με αποφάσεις ή γεγονότα που μπορεί να έχουν επιπτώσεις στην πολιτική ή τα προγράμματα και άλλες δραστηριότητές του.
(3) Υποβάλλει στο Συμβούλιο εισηγήσεις που αφορούν την ανάπτυξη των εργασιών και δραστηριοτήτων του και την αποτελεσματικότερη προώθηση των σκοπών αυτού.
(4) Παρίσταται στις συνεδριάσεις του Συμβουλίου και μεριμνά για την τήρηση των πρακτικών των συνεδριάσεων του Συμβουλίου ή/και άλλων Επιτροπών, τη διεκπεραίωση των αποφάσεων και οδηγιών του και τη διεξαγωγή της συνεπαγόμενης αλληλογραφίας.
(5) Ετοιμάζει, μετά από σχετική εξουσιοδότηση και σε συνεργασία με την αρμόδια Επιτροπή του Συμβουλίου, τα θέματα για τις γραπτές εξετάσεις των υποψηφίων εργοληπτών και φροντίζει για την ομαλή διεξαγωγή τους, τη διόρθωση και την αξιολόγηση των γραπτών των υποψηφίων.
(6) Εφαρμόζει την εκάστοτε οικονομική πολιτική του Συμβουλίου στα πλαίσια των κονδυλίων των Ετήσιων Προϋπολογισμών.
(7) Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του ανατεθούν.

Απαιτούμενα προσόντα:
(1) Πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος ή ισότιμο προσόν στην Πολιτική Μηχανική ή στην Αρχιτεκτονική.
(Σημ.: Ο όρος «πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος» καλύπτει και μεταπτυχιακό δίπλωμα ή τίτλο).
(2) Εγγραφή ως μέλος του Επιστημονικού και Τεχνικού Επιμελητηρίου Κύπρου στον οικείο κλάδο μηχανικής επιστήμης, σύμφωνα με τη σχετική νομοθεσία.
(3) Οκταετής τουλάχιστον πείρα σε υπεύθυνη θέση σε θέματα Πολιτικής Μηχανικής ή/και Αρχιτεκτονικής, από την οποία τριετής τουλάχιστον πείρα σε εποπτικά/διοικητικά καθήκοντα που να περιλαμβάνουν προγραμματισμό, οργάνωση, συντονισμό και έλεγχο εργασιών.
(4) Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής γλώσσας και της Αγγλικής ή της Γαλλικής ή της Γερμανικής γλώσσας.
(5) Ακεραιότητα χαρακτήρα, διευθυντική , διοικητική και οργανωτική ικανότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία.
(6) Μεταπτυχιακό δίπλωμα ή τίτλος που αποκτήθηκε μετά από σπουδές διάρκειας ενός τουλάχιστον ακαδημαϊκού έτους στον οικείο κλάδο σπουδών ή στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή στη Δημόσια Διοίκηση αποτελεί πλεονέκτημα.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι υποψήφιοι που κατέχουν τα απαιτούμενα προσόντα θα κληθούν σε προφορική συνέντευξη ενώπιον του Συμβουλίου Εγγραφής και Ελέγχου Εργοληπτών Οικοδομικών και Τεχνικών Έργων.

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ
1. Αιτήσεις μπορούν να υποβάλλονται από ενδιαφερομένους μέχρι τις 5 Νοεμβρίου 2018 και όχι αργότερα από τις 12:00 μ., στο ειδικό έντυπο του Συμβουλίου Εγγραφής και Ελέγχου Εργοληπτών, το οποίο είναι διαθέσιμο στα Γραφεία του Συμβουλίου Εγγραφής και Ελέγχου Εργοληπτών, καθώς επίσης και στην ιστοσελίδα του Συμβουλίου www.contractorscouncil.org.cy. Οι αιτήσεις πρέπει να απευθύνονται στον Πρόεδρο του Διοικητικού Συμβουλίου του Συμβουλίου Εγγραφής και Ελέγχου Εργοληπτών και να παραδίδονται στα Κεντρικά Γραφεία του Συμβουλίου.

2. Τα ακαδημαϊκά ή άλλα προσόντα ή/και η πείρα που δηλώνονται στις αιτήσεις, θα λαμβάνονται υπόψη μόνο εάν τεκμηριώνονται με κατάλληλα πιστοποιητικά, τα οποία θα πρέπει να επισυνάπτονται στην αίτηση.