Ψάξε τώρα

Βοηθός Λογιστικός/ή Λειτουργός (Αρχικός Μηνιαίος Μισθός €1.384) στο Ίδρυμα Έρευνας και Καινοτομίας - Λευκωσία

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#IE42368
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση / Συμβόλαιο / Προσωρινή

Βοηθός Λογιστικός/ή Λειτουργός

(Αρχικός Μηνιαίος Μισθός €1.384)

στο Ίδρυμα Έρευνας και Καινοτομίας - Λευκωσία

Το Ίδρυμα

Το Ίδρυμα Έρευνας και Καινοτομίας (ΙδΕΚ)είναι ο Εθνικός Φορέας, αρμόδιος για την υποστήριξη και προώθηση της έρευνας, της τεχνολογικής ανάπτυξης και της καινοτομίας στην Κύπρο.

Ως εκτελεστικός βραχίονας του Συστήματος Διακυβέρνησης Έρευνας και Καινοτομίας, παρέχει χρηματοδότηση και υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας προς την ερευνητική και επιχειρηματική κοινότητα της χώρας, συνεισφέροντας στην επίτευξη του οράματος να καταστεί η Κύπρος μια δυναμική και ανταγωνιστική οικονομία.

Αρμοδιότητες

  • Βοηθά στην τήρηση και παρουσίαση όλων των Λογιστικών βιβλίων ή/και άλλων λογιστικών καταστάσεων και λογαριασμών.
  • Βοηθά στην εκτέλεση λογιστικών καθηκόντων, συμπεριλαμβανομένης της γραφειακής εργασίας και διεξάγει τη συνεπαγόμενη αλληλογραφία, σύμφωνα με τις οδηγίες που λαμβάνει.
  • Βοηθά στην ετοιμασία εγγράφων προσφορών του Ιδρύματος.
  • Εκδίδει εντάλματα πληρωμής και επιταγές.
  • Συμβάλλει στον οικονομικό έλεγχο των υπό υλοποίηση ερευνητικών σχεδίων και υποβάλλει σχετικές εκθέσεις.
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του/της ανατεθούν από τον/την Γενικό Διευθυντή/ντρια.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο αναγνωρισμένης Σχολής Μέσης Εκπαίδευσης.
  • Επιτυχία στην εξέταση L.C.C.I. Accounting Higher Level ή κατοχή τίτλου CAT (Certified Accounting Technician), ή κατοχή τίτλου AAT (Association of Accounting Technicians) ή κατοχή διπλώματος Λογιστικής.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office και πολύ καλός χειρισμός του διαδικτύου.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, πρωτοβουλία, υπευθυνότητα, οργάνωση, προσαρμοστικότητα σε δυναμικό περιβάλλον, ευθυκρισία και ικανότητα αποτελεσματικής συνεργασίας και επικοινωνίας.
  • Πείρα σχετική με τα καθήκοντα της θέσης θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν.

Απολαβές και Ωφελήματα

  • €1.384 αρχικός μηνιαίος μισθός, στη μισθολογική κλίμακα ΙδΕΚ-ΚΜ8.
  • 13ος μισθός.
  • Στο βασικό μισθό προστίθενται οποιεσδήποτε γενικές αυξήσεις που θα έχουν εγκριθεί με νομοθεσία και καταβάλλεται το τιμαριθμικό επίδομα που εγκρίνεται από την Κυβέρνηση από καιρό σε καιρό.
  • Επιχορηγημένο Σχέδιο Ιατροφαρμακευτικής Περίθαλψης, συμπληρωματικό του ΓΕΣΥ.
  • Ταμείο Προνοίας με 7% Εισφορά Εργοδότη.
  • Φιλικό ωράριο εργασίας, 08:00 - 15:00, εκτός Τετάρτης 08:00 - 18:00 και ωράριο 08:00 - 15:00 καθ' όλη τη διάρκεια της εβδομάδας κατά τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο.
  • Δωρεάν χώρος στάθμευσης.

Διάρκεια Σύμβασης

  • Σύμβαση ορισμένου χρόνου, πρώτου διορισμού, συνολικής διάρκειας είκοσι τεσσάρων μηνών (24) μηνών.

  • Οι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά ΕΔΩ ή μέσα από την ιστοσελίδα του ΙδΕΚ.
  • Η τελευταία μέρα υποβολής αιτήσεων είναι η Παρασκευή, 26 Αυγούστου 2022.
  • Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού και η διαδικασία επιλογής και πρόσληψης θα πραγματοποιηθεί με άκρα εχεμύθεια.
  • Για οποιεσδήποτε ερωτήσεις μπορείτε να επικοινωνείτε με το hr@research.org.cy.