Ψάξε τώρα

Πολυκλινική ΥΓΕΙΑ - Διευθυντής Ανθρώπινου Δυναμικού

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#YP18576
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Η Πολυκλινική ΥΓΕΙΑ στη Λεμεσό, δέχεται αιτήσεις για τη θέση του Διευθυντή Ανθρώπινου Δυναμικού (Κωδικός Εργοδότησης HRD01/2020).

Ο Διευθυντής Ανθρώπινου Δυναμικού θα είναι υπεύθυνος για όλες τις πτυχές της στρατηγικής και της εκτέλεσης των πρακτικών του ανθρώπινου δυναμικού, συμπεριλαμβανομένων των προσλήψεων, της διαχείρισης των επιδόσεων, των πρωτοβουλιών κατάρτισης και ανάπτυξης και των συστημάτων αμοιβής εργαζομένων.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  1. Απαιτούμενη εμπειρία 5 τουλάχιστον ετών σε παρόμοια θέση.

  2. Προϋπηρεσία σε διευθυντική θέση στον τομέα της υγείας θεωρείται πλεονέκτημα.

  3. Αναγνωρισμένο Μεταπτυχιακό σε ένα από τους εξής τομείς: Ανθρώπινο Δυναμικό, Διοίκηση Επιχειρήσεων, Οικονομικά, ή άλλο συναφές τομέα θα γίνεται αποδεκτό με την προϋπόθεση ότι περιλαμβάνει τριβή σε θέματα Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού.  Ακαδημαϊκό προσόν στο τομέα του Ανθρώπινου Δυναμικού είναι υποχρεωτικό.

  4. Κάτοχος επαγγελματικού τίτλου είναι πλεονέκτημα.

  5. Μέλος Επαγγελματικού Συνδέσμου είναι πλεονέκτημα.

  6. Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας στο γραπτό και προφορικό λόγο.

  7. Πολύ καλή γνώση/ χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών.

  8. Λευκό ποινικό μητρώο.

Απαιτούμενες Δεξιότητες:

  1. Ηγετική ικανότητα και διοικητικά προσόντα.

  2. Ικανότητα επικοινωνίας.

  3. Ικανότητα διαπραγμάτευσης.

  4. Αναλυτική και κριτική σκέψη.

  5. Ικανότητα ενεργοποίησης και ενθάρρυνσης του προσωπικού για υψηλότερες αποδόσεις.

  6. Ικανότητα προγραμματισμού, διορατικότητα, διαλλακτικότητα και ευελιξία.

  7. Συναισθηματική σταθερότητα και ψυχραιμία.

Καθήκοντα:

  1. Προγραμματίζει, διευθύνει, εποπτεύει και συντονίζει τις δραστηριότητες των εργοδοτουμένων στη Διεύθυνση Ανθρωπίνου Δυναμικού.

  2. Συντονίζει και ελέγχει θέματα μεταθέσεων, στελέχωσης, αποχωρήσεων, προσλήψεων και πλάνων διαδοχής στελεχών.

  3. Συντονίζει και ελέγχει θέματα εκπαίδευσης και ανάπτυξης.

  4. Εποπτεύει και ασκεί έλεγχο στην εφαρμογή του συστήματος αξιολόγησης της απόδοσης και ετοιμάζει σχέδια για τη σύνδεση της αμοιβής με την απόδοση.

  5. Εποπτεύει και ελέγχει θέματα μισθοδοσίας και παροχών/ωφελημάτων.

  6. Προάγει ομαλές εργασιακές σχέσεις και μεριμνά για την εφαρμογή των ισχυουσών νομοθεσιών για την απασχόληση.

  7. Μεριμνά και ελέγχει την ανάπτυξη και τεκμηρίωση πολιτικών και διαδικασιών αναφορικά με τη διαχείριση και διοίκηση Ανθρωπίνου Δυναμικού.

  8. Εποπτεύει και μεριμνά για την ανάπτυξη πολιτικών και πρακτικών με στόχο την προαγωγή της αποτελεσματικής επικοινωνίας μέσα στον οργανισμό.

  9. Διενεργεί έρευνες ικανοποίησης προσωπικού.

  10. Ετοιμάζει εκθέσεις στελέχωσης και παραγωγικότητας του προσωπικού.

  11. Διαχειρίζεται τον προϋπολογισμό και άλλα οικονομικής φύσεως θέματα τα οποία άπτονται της Διεύθυνσης Ανθρωπίνου Δυναμικού.

  12. Εποπτεύει και μεριμνά για την αποτελεσματική λειτουργία του ηλεκτρονικού συστήματος διαχείρισης δεδομένων & πληροφοριών.

  13. Συμμορφώνεται με τα πρότυπα ποιότητας που εφαρμόζει η Πολυκλινική, τους εσωτερικούς κανονισμούς της Πολυκλινικής, και τις εκάστοτε αποφάσεις, πολιτικές και οδηγίες της Διεύθυνσης.

  14. Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα συναφή καθήκοντα του ανατεθούν από το Γενικό Διευθυντή ή άλλη αρμόδια προϊστάμενη αρχή.

Πακέτο Αμοιβής:

Παρέχεται ελκυστικό πακέτο συνολικής αμοιβής.

Οι αιτήσεις κατατίθενται ηλεκτρονικά στο careers@ygiapolyclinic.com μέχρι τις 31η Ιουλιου 2020, αναφέροντας στο Θέμα (Subject) τον κωδικό εργοδότησης HRD01/2020.  Οι υποψήφιοι καλούνται όπως καταβάλουν πρόσφατο βιογραφικό σημείωμα.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των αιτήσεων θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης για να οριστεί συνέντευξη.

Κατά την αξιολόγηση των αιτήσεων θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήσετε με τη Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού της Πολυκλινικής ΥΓΕΙΑ στο Τηλ. 25 884 758 ή 25 884 941.