Ψάξε τώρα

OptimumCE L.L.C. - Θέση έμπειρου πολιτικού μηχανικού

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#OL17045
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Μελετητικό γραφείο, με έδρα τη Λευκωσία, προκηρύσσει θέση εργασίας έμπειρου πολιτικού μηχανικού.

Καθήκοντα:

  • Εκπόνηση μελετών κτηριακών και άλλων έργων.
  • Επίβλεψη της ανέγερσης κτηριακών και άλλων έργων.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Μέλος του ΕΤΕΚ ή αντίστοιχου επιμελητηρίου άλλης χώρας της Ε.Ε.
  • Μεταπτυχιακός τίτλος με εξειδίκευση στην αντισεισμική ή στη δομοστατική μηχανική.
  • Κατ’ ελάχιστον τριετής, τεκμαρτή εμπειρία στην εκπόνηση μελετών κτηριακών και άλλων έργων και στην επίβλεψη τους.
  • Εμπειρία στην εκπόνηση μελετών κατασκευών οπλισμένου σκυροδέματος και δομικού χάλυβα.
  • Εμπειρία στο χειρισμό λογισμικών ανάλυσης και διαστασιολόγησης κατασκευών και σχεδιαστικών λογισμικών.
  • Άρτια γνώση της ελληνικής και πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Άρτια γνώση και εμπειρία στη χρήση των Ευρωκωδίκων.

Επιπρόσθετα / προαιρετικά προσόντα:

  • Εμπειρία στη χρήση των λογισμικών προσομοίωσης, ανάλυσης και διαστασιολόγησης της CSi (SAP2000, Etabs, Safe).
  • Εμπειρία στη χρήση ελληνικών λογισμικών προσομοίωσης, ανάλυσης και διαστασιολόγησης.
  • Εγγραφή στο μητρώο Ειδικευμένων Εμπειρογνωμόνων της Υπηρεσίας Ενέργειας.
  • Γνώσεις σε θέματα εκπόνησης περιβαλλοντικών μελετών.

Οι ενδιαφερόμενοι δύνανται να υποβάλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο σύνδεσμο

ή εναλλακτικά στη διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας info@optimumce.net.