Ψάξε τώρα

Διευθυντής Πωλήσεων

#GK67175
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση
Γ&Ι ΚΕΣΕΣ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΛΤΔ

Περιγραφή

Η εταιρεία μας Γ&Ι ΚΕΣΕΣ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΛΤΔ με έδρα την Αυδήμου -Λεμεσός που δραστηριοποιείται στον κλάδο της παραγωγής και εμπορίας γαλακτοκομικών προϊόντων επιθυμεί να προσλάβει διευθυντή πωλήσεων.

Αρμοδιότητες

  • Η οργάνωση και η διοίκηση του τμήματος πωλήσεων της εταιρείας
  • Ο σχεδιασμός και η υλοποίηση του ετήσιου στρατηγικού πλάνου και της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Εμπορικές συμφωνίες και επικοινωνία με πελάτες
  • Η αύξηση της κερδοφορίας και των μεριδίων αγοράς
  • Η διατήρηση και η ανάπτυξη ισχυρών δεσμών των πελατών με την εταιρεία
  • Η συνεχής εκπαίδευση των πωλητών, καθώς και η αξιολόγησή τους
  • Η συνεχής αξιολόγηση και η ερμηνεία των τάσεων της αγοράς

Προσόντα

Ο διευθυντής πωλήσεων που θα αναλάβει τη διοίκηση του τμήματος πωλήσεων της εταιρείας θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης με κατεύθυνση στη διοίκηση επιχειρήσεων, μάρκετινγκ ή οικονομικά
  • Τουλάχιστον 7 χρόνια Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Χάρισμα στην επικοινωνία και τις συνδιαλλαγές
  • Ικανότητα να μπορεί να ηγηθεί της ομάδας πωλήσεων
  • Στρατηγική σκέψη και πειθώ
  • Ικανότητα να εστιάζει στην επίτευξη των αποτελεσμάτων, να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες
  • Άριστη γνώση αγγλικών και πληροφοριακών συστημάτων MS Office

Η εταιρεία μας παρέχει:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές ανάλογες προσόντων και εμπειρίας

Θα τηρηθεί πλήρης εχεμύθεια .