Ψάξε τώρα

Λειτουργός Διασφάλισης Ποιότητας Συστημάτων - Χρηματοοικονομικός Οργανισμός - Λευκωσία, Κύπρος

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#RH66988
Τύπος: Συμβόλαιο

Η Εταιρεία:

Εκ μέρους πελάτη μας, Χρηματοοικονομικού Οργανισμούστην Κύπρο, αναζητούμε για εργοδότηση Λειτουργό Διασφάλισης Ποιότητας Συστημάτων, στην Υπηρεσία Τεχνολογίας στη Λευκωσία με σύμβαση διάρκειας δύο(2) χρόνων.

Καθήκοντα και Αρμοδιότητες:

Τα κύρια καθήκοντα και ευθύνες της θέσης περιλαμβάνουν, μεταξύ άλλων, τα ακόλουθα:

  • Συμβολή στην υλοποίηση των μακροπρόθεσμων και βραχυπρόθεσμων στόχων της Υπηρεσίας.

  • Εκτέλεση των καθηκόντων σύμφωνα με τις καταγεγραμμένες Οδηγίες / Εγκυκλίους / Πολιτικές / Διαδικασίες που αφορούν την Υπηρεσία.

  • Έλεγχος προγραμμάτων και διασφάλιση της ποιότητας συστημάτων.

  • Παροχή υποστήριξης προς τους προγραμματιστές της Υπηρεσίας.

  • Καθορισμός Προτύπων όποτε απαιτείται.

  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα μέλη του προσωπικού άλλων Διευθύνσεων / Μονάδων / Υπηρεσιών για τον όσο το δυνατόν καλύτερο συντονισμό των ενεργειών για θέματα που άπτονται των αρμοδιοτήτων της Υπηρεσίας.

  • Παράθεση εισηγήσεων και προτάσεων στον οικείο Προϊστάμενο, αναφορικά με τις πιθανές προκλήσεις και ευκαιρίες που εντοπίζονται και επηρεάζουν την ομαλή διεκπεραίωση της εργασίας της Υπηρεσίας.

  • Ευθύνη αναγνώρισης, αξιολόγησης και διαχείρισης των λειτουργικών κινδύνων που προκύπτουν από τις καθημερινές του εργασίες και ενημέρωση του Ανταποκριτή Διαχείρισης Λειτουργικού Κινδύνου.

  • Οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του ανατεθούν από τον οικείο Προϊστάμενο.

Απαιτούμενα Προσόντα και Εμπειρίες:

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου (BA / BSc) στον τομέα της Επιστήμης Ηλεκτρονικών Υπολογιστών ή και πολυετή εμπειρία τουλάχιστον δεκαπέντε (15) χρόνια στον τραπεζικό ή άλλο συναφή με τα καθήκοντα της θέσης τομέα.

  • Άριστη γνώση και εμπειρία σε Τραπεζικά Συστήματα.

  • Άριστη γνώση και εμπειρία στον έλεγχο ποιότητας λογισμικού και εργαλείων παρακολούθησης ελέγχου ποιότητας.

  • Γνώση του τραπεζικού συστήματος Amplitute θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.

  • Άριστες οργανωτικές, επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.

  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, επαγγελματικό ήθος, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία.

Τοποθεσία:

Στα γραφεία του Χρηματοοικονομικού Οργανισμού στη Λευκωσία, Κύπρος.

Απολαβές και Ωφελήματα:

Οι απολαβές θα είναι αναλόγως προσόντων και εμπειρίας και θα περιλαμβάνει ένα εκλυστικό πακέτο μισθού και παροχών καθώς και ευκαιρίες για επαγγελματική ανέλιξη σε ένα σταθερό και γεμάτο προκλήσεις εργασιακό περιβάλλον.

ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ, ΠΑΤΗΣΕ ΕΔΩ

Προθεσμία Υποβολής Αίτησης: Δευτέρα 29/04/2024

Θα γίνει επιλογή των αιτήσεων και οι υποψήφιοι που θα επιλεγούν θα κληθούν σε προσωπική συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.