Ψάξε τώρα

Λειτουργός Αναλυτής Δεδομένων - Χρηματοοικονομικός Οργανισμός - Λευκωσία, Κύπρος

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#RH66983
Τύπος: Συμβόλαιο

Η Εταιρεία:

Εκ μέρους πελάτη μας, Χρηματοοικονομικού Οργανισμούστην Κύπρο, αναζητούμε για εργοδότηση Λειτουργό Αναλυτής Δεδομένων, στην Υπηρεσία Ελέγχου Αναφορών και Σύμβασης με τον Εξυπηρετητή στη Λευκωσία με σύμβαση διάρκειας δύο(2) χρόνων.

Καθήκοντα και Αρμοδιότητες:

Τα κύρια καθήκοντα και ευθύνες της θέσης περιλαμβάνουν, μεταξύ άλλων, τα ακόλουθα:

  • Ανάλυση και έλεγχος πολύπλοκων δεδομένων δανειακού χαρτοφυλακίου

  • Σχεδιασμός, ανάπτυξη και αυτοματοποίηση αναφορών παρακολούθησης

  • Διαχείριση μεγάλης κλίμακας βάσεων δεδομένων

  • Ετοιμασία και υποβολή διοικητικών καταστάσεων και αναφορών

  • Ανάπτυξη μεθοδολογιών και διενέργεια προσομοιώσεων ακραίων καταστάσεων (Stress Test Framework)

  • Οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του ανατεθούν από τον οικείο Προϊστάμενο.

Απαιτούμενα Προσόντα και Εμπειρίες:

  • Πτυχίο πανεπιστημίου (BA / BSc) ή / και μεταπτυχιακό (MA / MSc / MBA) στα Χρηματοπιστωτικά (Banking and Finance) / Μαθηματικά / Στατιστική, στη Διαχείριση Χρηματοοικονομικών Κινδύνων (Financial Engineering/ Financial Risk Management), στον τομέα της Χρηματοοικονομικής Μηχανικής (Financial Engineering) ή σε άλλο συναφή κλάδο

  • Επαγγελματικός τίτλος στα χρηματοοικονομικά / διαχείριση κινδύνων (π.χ. ACA / ACCA / CFA / PRM / FRM) θα θεωρηθεί πλεονέκτημα

  • Άριστη γνώση προγραμμάτων διαχείρισης δεδομένων (όπως SQL, SAS EG, SAS EM, Power BI)

  • Τουλάχιστο τριετής (3) εμπειρία συναφή με τα καθήκοντα της θέσης.

  • Εξαιρετική γνώση MS Office (word, excel and power point).

  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.

  • Πολύ καλές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.

  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, ανάληψη πρωτοβουλίας

Τοποθεσία:

Στα γραφεία του Χρηματοοικονομικού Οργανισμού στη Λευκωσία, Κύπρος.

Απολαβές και Ωφελήματα:

Οι απολαβές θα είναι αναλόγως προσόντων και εμπειρίας και θα περιλαμβάνει ένα εκλυστικό πακέτο μισθού και παροχών καθώς και ευκαιρίες για επαγγελματική ανέλιξη σε ένα σταθερό και γεμάτο προκλήσεις εργασιακό περιβάλλον.

ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ, ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Προθεσμία Υποβολής Αίτησης: Δευτέρα 29/04/2024

Θα γίνει επιλογή των αιτήσεων και οι υποψήφιοι που θα επιλεγούν θα κληθούν σε προσωπική συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.