Ψάξε τώρα

Graphic Designer

#AS66364
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση
ALEXANDROS STEPHANIS & CO LTD

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Γραφικών Τεχνών, ή και Multimedia.
  • Τουλάχιστον 1 έτος εμπειρία στον τομέα των γραφικών τεχνών.
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων Adobe Photoshop, Illustrator και After Effects (η γνώση του InDesign θα θεωρηθεί ως πλεονέκτημα).
  • Προφορική και γραπτή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας.

Καθήκοντα:

  • Σχεδιασμός και προσαρμογή υλικών, σύμφωνα με την ταυτότητα και τη προθεσμία της εταιρείας, και σε συνεργασία με το τμήμα marketing, για ψηφιακά και παραδοσιακά μέσα όπως:

-Website Banners

-Video Animation

-Social media

-Κατάλογοι/Φυλλάδια

-Landing Pages

-Email Newsletters

-Billboards

-Google Ads

-Διαφημιστικά για το εσωτερικό των καταστημάτων

  • Διαχείριση διαφημιστικού υλικού στην ιστοσελίδα

  • Δημιουργία Landing Pages (με χρήση κώδικα HTML/CSS θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν)