Ψάξε τώρα

Θέση Βοηθού Λειτουργού Πληροφορικής

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#SP66188
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σε τομέα σχετικό με Computer Science η Computer Engineering
  • Μεταπτυχιακό θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Τουλάχιστον 2 Χρόνια εμπειρία σε παρόμοια θέση
  • Πολύ Καλή Γνώση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας

Χαρακτηριστικά

  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Υπευθυνότητα και ακεραιότητα χαρακτήρα
  • Ομαδικό πνεύμα σοβαρότητα και εχεμύθεια
  • Μεθοδικότητα

Καθήκοντα

  • Διασφαλίζει την ομαλή συνδεσιμότητα των συστημάτων πληροφορική και ασφάλειας τις εταιρείας 24/7
  • Ελέγχει και επιτηρεί 24/7 συνδεσιμότητα με τους πελάτες τις εταιρείας μέσω εφαρμογών απομακρυσμένης συνδεσιμότητας για Συστήματα Ασφαλείας, Κλειστά Κυκλώματα Τηλεόρασης και Ελέγχου Πρόσβασης.
  • Διασφαλίζει ότι όλα τα συστήματα πληροφορικής ελέγχονται σε τακτά χρονικά διαστήματα και δεν υπάρχουν χρόνοι διακοπές λειτουργείας των συστημάτων ασφαλείας
  • Υποστηρίζει όλες τις αναβαθμίσεις των συστημάτων πληροφορικής των τοπικών συστημάτων πληροφορικής και ασφαλείας της εταιρείας.
  • Προετοιμασία και αναβαθμίσεις συστημάτων ασφαλείας για παράδοση στο τεχνικό τμήμα για εγκατάσταση σε πελάτες της εταιρείας.
  • Εργασία σε αυτόνομα έργα πληροφορικής όπως και όταν κατευθύνεται από τον διευθυντή Πληροφορικής ή τη διοίκηση

Ειδικές Δεξιότητες εργασίας

  • Πιστοποιήσεις ή / και σημαντική εμπειρία σε περιβάλλον VMware vSphere
  • Πιστοποιήσεις κλάδου (Microsoft, Cisco, Etc ) θα θεωρηθούν πλεονέκτημα
  • Γνώση υπηρεσίας καταλόγου Microsoft Active Directory
  • Γνώσεις Windows Server 2008/2012, 2022 Microsoft System center
  • Βασικές γνώσεις SQL Server
  • Ισχυρές δεξιότητες δικτύωσης – έμφαση στην εικονική υποδομή και τη δικτύωση WAN
  • Εμπειρία σε σχεδιασμό και εκτέλεση έργων υψηλής διαθεσιμότητας / αποκατάστασης καταστροφών / και επιχειρησιακής συνέχειας
  • Εστίαση στην ασφάλεια υποδομών Συστημάτων Ασφαλείας
  • Γνώσεις του Microsoft One Drive, SharePoint & Office 365

Προσφέρεται:

Ελκυστικό πακέτο απολαβών που περιλαμβάνει:

  • Μισθός αναλόγως προσόντων και πείρας
  • 13ο Μισθό
  • Ταμείο Προνοίας
  • Εκπαίδευση σε κορυφαίους κατασκευαστές
  • 21 Ημέρες Άδεια, Κοινωνικές Ασφαλίσεις, ΓΕΣΥ και ότι προβλέπεται από σχετικές νομοθεσία

Αποστολή Βιογραφικού στο Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο: pa@securiton.com.cy ή τηλεφωνικώς στο 25822960

Όλες οι αιτήσεις θα χειριστούν με απόλυτη εχεμύθεια.