Ψάξε τώρα

Sales Application Specialist

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#EE65938
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Η εταιρεία En-Ergon Scientific EES Ltd που δραστηριοποιείται στον χώρο του επιστημονικού εξοπλισμού και προσφέρει προϊόντα υψηλής τεχνολογίας και ποιότητας σε εκπαιδευτικά και ερευνητικά κέντρα, βιομηχανικές μονάδες, εργαστήρια ποιοτικού ελέγχου, εργαστηριακές και κλινικές μονάδες νοσοκομείων, τόσο στο δημόσιο όσο και στον ιδιωτικό τομέα, αναζητά στέλεχος του τμήματος πωλήσεων (Sales Application Specialist).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου Θετικών Επιστημών, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή συναφών επιστημών
  • Οργανωτικές, Επικοινωνιακές και Διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ
  • Προηγούμενη σχετική εμπειρία απαραίτητη στον κλάδο πωλήσεων και προώθησης προϊόντων

Καθήκοντα/Ευθύνες :

  • Προώθηση πωλήσεων /ενημέρωση πελατών
  • Αποτελεσματικότητα στην επικοινωνία και παρουσίαση προϊόντων
  • Επιστημονική υποστήριξη και εκπαίδευση σε ότι αφορά τα προϊόντα
  • Προετοιμασία προσφορών/ παρακολούθηση και διαχείριση διαγωνισμών δημοσίου για τα προϊόντα του τομέα ενδιαφέροντος, επιδείξεις προϊόντων και διαχείριση συμβάσεων πελατών
  • Εύρεση νέων πελατών
  • Προετοιμασία αναλύσεων/εκθέσεων/ παρουσιάσεων

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων αναλόγως προσόντων
  • Συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση σε τομείς υψηλής τεχνολογίας στην Κύπρο και το εξωτερικό
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας που ευνοεί την ανάπτυξη πρωτοβουλίας και παρέχει την ευκαιρία για προσωπική εξέλιξη
  • Εταιρικό αυτοκίνητο-lap top-κινητό τηλέφωνο

Θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις σχετικές με νέες θέσεις εργασίας, θέματα καριέρας και επιχειρηματικότητας;