Ψάξε τώρα

Εξωτερικός Σύμβουλος Παροχής Οικονομικών Υπηρεσιών

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#MH42778
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Πελάτης μας, ευυπόληπτος και σημαντικός οργανισμός, ενδιαφέρεται για αγορά υπηρεσιών από Σύμβουλο Παροχής Οικονομικών Υπηρεσιών για τη Λευκωσία.

Η Θέση

Ο/η επιτυχόντας/ούσα αναμένεται να παρέχει στον οργανισμό τις πιο κάτω υπηρεσίες:

  • Ετοιμασία συμβολαίων / εγγράφων σχετικά με νέα έργα / υπηρεσίες του οργανισμού.
  • Συμμετοχή στον καθορισμό διαδικασιών επέκτασης των συστημάτων για υποστήριξη νέων έργων / υπηρεσιών.
  • Εκτέλεση εργασιών που αφορούν την εκκαθάριση και το διακανονισμό συναλλαγών.
  • Εκτέλεση εργασιών σε σχέση με τη διαχείριση κίνδυνου για τις Αγορές του οργανισμού.
  • Εκτέλεση εργασιών που αφορούν την παροχή πιστωτικών ορίων για εκτέλεση συναλλαγών.
  • Εξέταση αιτήσεων από συνεργαζόμενες Αρχές / Φορείς / Οργανισμούς της Κύπρου και του εξωτερικού.
  • Υποβολή εκθέσεων και εισηγήσεων για τη χάραξη πολιτικής του οργανισμού.
  • Διεξαγωγή μελετών, ερευνών και άλλων παρόμοιων εργασιών.
  • Εκτέλεση εργασιών σε θέματα που αφορούν τη συνεργασία του οργανισμού με άλλες Αρχές / Φορείς / Οργανισμούς της Κύπρου και του Εξωτερικού.
  • Συμμετοχή σε Επιτροπές και Ομάδες Εργασίας για θέματα που έχουν σχέση με τις εργασίες του οργανισμού.
  • Οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του / της ανατεθούν.

Προσόντα

  • Πτυχίο στα Οικονομικά, Χρηματοοικονομικά, Μαθηματικά, Στατιστική ή Διαχείριση Κινδύνου.
  • Μεταπτυχιακό θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Εμπειρία τουλάχιστον ενός χρόνου με συναφή καθήκοντα.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (σε προφορικό και γραπτό λόγο).
  • Άριστη γνώση Η/Υ (PowerPoint, Word, Excel).
  • Προσαρμοστικότητα.
  • Ικανότητες οργάνωσης και μεθοδική προσέγγιση.

Διαδικασία

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι που θα επιλεγούν από τον οργανισμό για να αξιολογηθούν, θα λάβουν μεταγενέστερα τα έγγραφα του διαγωνισμού για να υποβάλουν σχετική προσφορά τους για τις απαιτούμενες υπηρεσίες.

Αιτήσεις

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού. Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως υποβάλουν το αρχικό ενδιαφέρον τους μέχρι τη Δευτέρα, 5 Σεπτεμβρίου 2022, στέλνοντας πρόσφατο βιογραφικό σημείωμα και cover letter στο  careers@mgr-hr.com, σημειώνοντας το λεκτικό ‘Παροχή Οικονομικών Υπηρεσιών’ στον τίτλο.

Σημειώνεται ότι μόνο οι επιτυχόντες υποψήφιοι θα ενημερώνονται.

Ο πελάτης μας είναι εργοδότης παροχής ίσων ευκαιριών.