Ψάξε τώρα

Data Analyst

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#AT42085
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Η ArgosyTradingCompanyLtd, θυγατρική της δημόσιας εταιρείας CyprusTradingCorporationPlc, μέλος του Ομίλου CTC που ασχολείται με την εισαγωγή και εμπορία διεθνώς αναγνωρισμένων προϊόντων ευρείας κατανάλωσης, δέχεται αιτήσεις για πρόσληψη DataAnalyst στη Λευκωσία.

Γενικά Καθήκοντα και Ευθύνες:
  • Ετοιμάζει το κοστολόγιο της Εταιρείας όσο αφορά τις τιμές των προϊόντων.
  • Αναλύει και ερμηνεύει οικονομικά στοιχεία παρέχοντας εισηγήσεις προς την Διεύθυνση.
  • Ετοιμάζει και παρακολουθεί τη κερδοφορία των προϊόντων της Εταιρείας.
  • Παρακολουθεί και διαχειρίζεται το ηλεκτρονικό αρχείο συμφωνιών με τους πελάτες.
  • Αναλύει τις παροχές με βάση τις συμφωνίες των πελατών.
  • Παρέχει υποστήριξη για την ετοιμασία των ετήσιων προϋπολογισμών.
  • Συμμετέχει ενεργά σε ad-hoc projects και αναλύσεις οι οποίες θα ζητηθούν από την Διεύθυνση της Εταιρείας.

Απαιτούμενα Προσόντα και Δεξιότητες
  • Κάτοχος πτυχίου Data Analytics, Στατιστικής, Μαθηματικών, Πληροφορικής ή άλλου συναφούς κλάδου