Ψάξε τώρα

Ινστιτούτο Νευρολογίας και Γενετικής Κύπρου - Αγορά Υπηρεσιών από Παιδίατρο

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#CA03501
Τύπος: Συμβόλαιο

Το Ινστιτούτο Νευρολογίας και Γενετικής Κύπρου επιθυμεί να αγοράσει υπηρεσίες από Παιδίατρο για την Κλινική Κλινικής Γενετικής. Η θέση είναι για 11 ώρες την βδομάδα.

ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ

Τα καθήκοντα περιλαμβάνουν:

  • Κλινική αξιολόγηση, διαχείριση περιστατικών και γενετική συμβουλευτική ασθενών ή οικογενειών με γενετικές παθήσεις
  • Αξιολόγηση αποτελεσμάτων συμπεριλαμβανομένων γενικών ή εξειδικευμένων αναλύσεων (μεταβολικών, γενετικών και άλλων)
  • Σύνταξη ιατρικών εκθέσεων
  • Συμμετοχή σε απαραίτητες συναντήσεις που αφορούν ιατρικά θέματα

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΡΟΣΌΝΤΑ

  • Αναγνωρισμένη ειδικότητα Παιδιατρικής
  • Να έχουν ολοκληρώσει το pre-registration και να είναι κάτοχοι του Πιστοποιητικού Εγγραφής Μητρώου Ιατρών
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

ΕΠΙΘΥΜΗΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

  1. Ειδικό ενδιαφέρον στην Κλινική Γενετική
  2. Εξειδίκευση στη Νεογνολογία
  3. Κάτοχος μεταπτυχιακού η διδακτορικού διπλώματος στη Γενετική ή συναφή κλάδο

ΑΙΤΗΣΕΙΣ

Συνοδευτική επιστολή μαζί με λεπτομερές βιογραφικό σημείωμα θα πρέπει να φθάσουν στο Ινστιτούτο μέχρι την Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2019 με e-mail στο: vacancies@cing.ac.cy , ή στην ακόλουθη διεύθυνση: Γραφείο Προσωπικού, Ινστιτούτο Νευρολογίας και Γενετικής Κύπρου, Τ.Κ. 23462, 1683 Λευκωσία, αναφέροντας τον κωδικό αναφοράς. Για περισσότερες πληροφορίες αποταθείτε στην κα Άννα Μιχαηλίδου, τηλ. 22392789.