Ψάξε τώρα

Λογιστής/στρια (Code 20211110)

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#EI33681
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Eden Resort Rehabilitation, Wellness, Assisted Living –

Κενή Θέση Εργασίας - Λογιστή/στρια

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου Λογιστικής LCCI Higher ή Α.Α.Τ.

  • Πενταετής, τουλάχιστον, προηγούμενη πείρα σε λογιστήριο ή σε λογιστικό γραφείο, και ειδικά στην τήρηση λογιστικών βιβλίων.

  • Πολύ καλή χρήση της ελληνικής και αγγλικής

  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών, περιλαμβανομένων προγραμμάτων Microsoft: επεξεργασίας κειμένου (Word), λογιστικών φύλλων (Excel) και ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (Outlook).

  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών

  • Ικανότητα συντονισμού και οργάνωσης

  • Πείρα στη χρήση λογισμικών προγραμμάτων λογιστηρίου (Theova)

  • Εργατικότητα, ικανότητα συλλογικής εργασίας, καλού χαρακτήρα, ευχάριστη προσωπικότητα, επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά,

  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση,

  • Προηγούμενη εμπειρία είναι προτιμητέα

Καθήκοντα:

  • Οργάνωση, διοίκηση και εύρυθμη λειτουργία που αφορά την οικονομική διαχείριση της εταιρείας

  • Βοηθά και συμβουλεύει τη Διεύθυνση στη λήψη αποφάσεων που αφορούν την ορθολογική διαχείριση των χρηματοοικονομικών λειτουργιών

  • Τήρηση λογιστικών βιβλίων, αρχειοθέτησης, συμφιλιώσεις τραπεζών, προμηθευτών, πελατών

  • Μηνιαία ή ετήσια προετοιμασία διοικητικών καταστάσεων, καταχώρηση ΦΠΑ κτλ

  • Προετοιμασία μισθολογίου

  • Προετοιμασία πληρωμών, έλεγχος και τήρηση συμφωνιών με προμηθευτές

  • Κοστολογήσεις εισαγωγών και καταχώρηση πληροφοριών αποθεμάτων

  • Διαπραγμάτευση οικονομικών συμφωνιών με συνεργάτες

  • Την υπογραφή και έκδοση του ισολογισμού

  • Τη συνεργασία με τη διεύθυνση της εταιρείας και την πρόταση λύσεων οικονομικής πολιτικής που θα ωφελήσουν την εταιρεία

  •  Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του ανατεθούν.

Για τη θέση προσφέρονται:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αμοιβών / 13ος μισθός

Αποστολή Αιτήσεων:

Επισύναψη πρόσφατου Βιογραφικού Σημειώματος και σχετικών πιστοποιητικών/βεβαιώσεων στην ηλεκτρονική διεύθυνση: career@edenresort.com.cy αναφέροντας τη θέση: Λογιστής/στρια (Code: 20211110).

Eveningfall Investments Ltd, Λεωφ. Αμμοχώστου αρ.38, 7562 Τερσεφάνου, Λάρνακα.

Θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις σχετικές με νέες θέσεις εργασίας, θέματα καριέρας και επιχειρηματικότητας;