Ψάξε τώρα

Σύμβουλος Μηχανικός Διαχείρισης Ασφάλειας και Υγείας

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#AM33164
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Η εταιρεία Alergo Management Consulting & Engineering Ltd δραστηριοποιείται στην Κύπρο και στο εξωτερικό και είναι πρωτοπόρος μεταξύ άλλων στην παροχή υπηρεσιών σε θέματα Διαχείρισης Ασφάλειας και Υγείας, Περιβάλλοντος και Ποιότητας σε οργανισμούς, εταιρείες και τεχνικά έργα. Ενδυναμώνοντας τη παρουσία, διατηρώντας και βελτιώνοντας το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα στη στελέχωση από κατάλληλα και ικανά άτομα, δέχεται αιτήσεις για άμεση πλήρωση της πιο κάτω θέσης:

Σύμβουλος Μηχανικός Διαχείρισης Α&Υ

Καθήκοντα και ευθύνες:

  • Έλεγχο και διαχείριση κάθε ζητήματος που αφορά την ασφάλεια και υγεία των εργαζομένων στις εγκαταστάσεις, στα υποστατικά και στα εργοτάξια.
  • Προετοιμασία / Συμμετοχή στην εκπόνηση μελετών Α&Υ.
  • Συμβουλευτική ικανότητα.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος ή ισότιμο προσόν σε ένα τουλάχιστον από τα ακόλουθα θέματα ή συνδυασμό των θεμάτων αυτών: Επαγγελματική Ασφάλεια και Υγεία, Μηχανολογική Μηχανική, Πολιτική Μηχανική, Περιβαλλοντική Μηχανική, Ηλεκτρολογική Μηχανική και Αρχιτεκτονική. (Σημ.: Ο όρος «πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος» καλύπτει και μεταπτυχιακό δίπλωμα ή τίτλο).
  • Διετής τουλάχιστον μεταπτυχιακή πείρα σε θέματα που σχετίζονται με την επιτήρηση και διασφάλιση της ασφάλειας και υγείας στα κατασκευαστικά έργα.
  • Ικανοποιητική γνώση της Κυπριακής νομοθεσίας στην Α&Υ.
  • Απαραίτητη εγγραφή ως μέλος του Επιστημονικού Τεχνικού Επιμελητηρίου Κύπρου (ΕΤΕΚ).
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, οργανωτική και διοικητική ικανότητα, πρωτοβουλία, υπευθυνότητα και ευθυκρισία.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρ. Υπολογιστών.

Προσφέρεται μισθός αναλόγως προσόντων.

Όλοι/Όλες οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@alergo-mce.com αναφέροντας στο θέμα τον τίτλο της θέσης.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής μεταχείρισης.

Θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις σχετικές με νέες θέσεις εργασίας, θέματα καριέρας και επιχειρηματικότητας;