Ψάξε τώρα

Λειτουργοί Πωλήσεων (εκ μέρους πελάτη)

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#BT26258
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Περιγραφή Θέσης

Εκ μέρους πελάτη μας που δραστηριοποιείται στον τομέα τροφίμων/προϊόντων ευρείας κατανάλωσης, ψάχνουμε Λειτουργούς Πωλήσεων για την περιοχή της Ελεύθερης Αμμοχώστου και Λάρνακας. Οι Λειτουργοί θα ασχολούνται με πωλήσεις σε Ξενοδοχεία, Εστιατόρια, Καφεστιατόρια, καθώς και με το λιανεμπόριο.

Καθήκοντα

  • Προώθηση και ανάπτυξη πωλήσεων σειράς προϊόντων ευρείας κατανάλωσης.
  • Προγραμματισμός συναντήσεων με υφιστάμενους πελάτες με στόχο τη διατήρηση καλών σχέσεων, επίλυση προβλημάτων, απάντηση ερωτημάτων, καθώς και διαχείριση τυχόν προκλήσεων.
  • Ενημέρωση πελατών για προϊόντα, καθώς και για τις αποστολές προϊόντων.
  • Εντοπισμός ευκαιριών για νέες πωλήσεις και προγραμματισμός συναντήσεων με υποψήφιους πελάτες.
  • Ενημέρωση της διευθυντικής ομάδας για τις συνθήκες της αγοράς, νέων και/ή ανταγωνιστικών προϊόντων και κατ’ επέκταση προώθηση προϊόντων σε πελάτες.
  • Υποβολή εισηγήσεων στη διευθυντική ομάδα για ενίσχυση της στρατηγικής πωλήσεων της εταιρείας.
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα για καλύτερη προώθηση των προϊόντων.
  • Άλλα σχετικά καθήκοντα στα πλαίσια της εργασίας του Λειτουργού Πωλήσεων, τα οποία θα καθορίζονται από τη διευθυντική ομάδα.

Προσόντα

  • Τουλάχιστον 5 χρόνια σχετικής προϋπηρεσίας.
  • Εξαίρετη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας, σε προφορικό και γραπτό λόγο.
  • Γνώση και χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών (Microsoft Office).
  • Γνώση της αγοράς και του τομέα προϊόντων ευρείας κατανάλωσης.
  • Δημιουργικότητα.
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με αναπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας, συνεργασίας και ευελιξίας
  • Ικανότητα εργασίας σε περιβάλλον με γρήγορους ρυθμούς και αυξανόμενες ευθύνες.

Πακέτο Απολαβών

Ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών, στη βάση ικανοτήτων και εργασιακής εμπειρίας.

Διαδικασία Υποβολής Αίτησης

Εάν ενδιαφέρεστε για τη θέση, παρακαλώ όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας στο humancell@bakertilly.com.cy, σημειώνοντας τον κωδικό SO/HC/2021 στον τίτλο της ηλεκτρονικής επιστολής σας.

Σημειώνεται ότι θα γίνει επικοινωνία μόνο με επιτυχής υποψηφίους.

Baker Tilly is an equal opportunities employer