Ψάξε τώρα

Ηλεκτρολόγος Οχημάτων / Vehicle Electrician (Nicosia and Larnaca)

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#MH16516
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Ηλεκτρολόγος Οχημάτων

Πελάτης μας, αναγνωρισμένος και σημαντικός Οργανισμός στον τομέα των Δημόσιων Μεταφορών τόσο σε τοπικό όσο και σε διεθνές επίπεδο, επιθυμεί να προσλάβει στελέχη με δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα, για θέσεις Ηλεκτρολόγου Οχημάτων, με έδρα τη Λευκωσία ή/και Λάρνακα.

Η Θέση

Τα άτομα που θα επιλεγούν  για τη θέση, θα είναι υπεύθυνα να διενεργούν προληπτική και διορθωτική συντήρηση, σέρβις και επιδιόρθωση ηλεκτρικών/ηλεκτρολογικών θεμάτων σε επαγγελματικά οχήματα (λεωφορεία).

Πιο συγκεκριμένα, τα καθήκοντα της θέσης περιλαμβάνουν μεταξύ άλλων:

  • Ικανότητα διάγνωσης ηλεκτρικών/ηλεκτρολογικών βλαβών οχημάτων με την χρήση διαγνωστικών και άλλων μεθόδων
  • Πραγματοποίηση γενικής συντήρησης, σέρβις και επιδιόρθωση ηλεκτρικών/ηλεκτρολογικών θεμάτων σε επαγγελματικά οχήματα (λεωφορεία)
  • Διασφάλιση ότι οι επισκευές που διενεργήθηκαν στα οχήματα έχουν ακολουθήσει όλες τις διαδικασίες ασφάλειας και εμπίπτουν στις βασικές προϋποθέσεις του ISO και των αρμόδιων υπηρεσιών του Κράτους
  • Ικανότητα ανάγνωσης και κατανόησης ηλεκτρικών διαγραμμάτων και κυκλωμάτων
  • Οργάνωση και εποπτεία του ανειδίκευτου τεχνικού προσωπικού

Προσόντα

  • Απολυτήριο Τεχνικής Σχολής ή Δίπλωμα ή Πτυχίο στον κλάδο Ηλεκτρολόγου, Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή σε άλλο σχετικό κλάδο