Ψάξε τώρα

Πανεπιστήμιο Κύπρου - Κέντρο Ψυχικής Υγείας - Ειδικός Επιστήμονας Υποστήριξης Έργου

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#CA15150
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ
ΤΜΗΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ – ΚΕΝΤΡΟ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ
KEΝΗ ΘΕΣΗ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΠΙΣΗΜΟΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΕΡΓΟΥ

Τίτλος: Ειδικός Επιστήμονας Υποστήριξης Έργου
Αρ. Θέσεων: Μία (1)
Κατηγορία: Πλήρης απασχόληση (140 ώρες/μήνα) για 1 χρόνο με δυνατότητα ανανέωσης
Τόπος Εργασίας: Πανεπιστήμιο Κύπρου, Λευκωσία, Κέντρο Ψυχικής Υγείας (ΚΕΨΥ)

Το Πανεπιστήμιο Κύπρου δέχεται αιτήσεις για την πλήρωση μίας (1) θέσης Ειδικού Επιστήμονα Υποστήριξης Έργου (ΕΕΥΕ) για το Κέντρο Ψυχικής Υγείας το οποίο υπάγεται διοικητικά στο Τμήμα Ψυχολογίας. Η θέση αφορά τις κλινικές δραστηριότητες του Κέντρου το οποίο προσφέρει ψυχοδιαγνωστική αξιολόγηση, θεραπεία και άλλες ψυχολογικές υπηρεσίες προς τη φοιτητική κοινότητα, ενώ στηρίζει συμβουλευτικά τις οντότητες του Πανεπιστημίου σε θέματα ψυχικής υγείας:

Καθήκοντα και Ευθύνες:
Τα καθήκοντα αφορούν α) την προσφορά άμεσων κλινικών υπηρεσιών ψυχοθεραπείας, ψυχοδιάγνωσης, ψυχολογικής αξιολόγησης και συμβουλευτικής, β) την παροχή, όποτε κρίνεται αναγκαίο, περιορισμένων ωρών κλινικής εποπτείας στους Ειδικευόμενους Κλινικούς Ψυχολόγους που προσφέρουν υπηρεσίες στο Κέντρο γ) την διαχείριση έκτακτων περιστατικών που κατά καιρούς παρουσιάζονται δ) διοικητικά καθήκοντα που αφορούν την οργάνωση των προσφερόμενων υπηρεσιών του ΚΕΨΥ. Το άτομο που θα προσληφθεί θα βρίσκεται υπό την εποπτεία του Προέδρου του Τμήματος Ψυχολογίας και του Συντονιστή του ΚΕΨΥ.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  1. Πανεπιστημιακός τίτλος σπουδών στη Ψυχολογία
  2. Διδακτορικός Τίτλος στην Κλινική ή Συμβουλευτική Ψυχολογία
  3. Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  4. Εγγραφή στο Μητρώο Επαγγελματιών Ψυχολόγων της Κύπρου, στην ειδικότητα της Κλινικής ή Συμβουλευτικής Ψυχολογίας
  5. Αποδεδειγμένη κλινική εμπειρία τουλάχιστον 3ων ετών μετά την απόκτηση άδειας άσκησης επαγγέλματος, στην Κύπρο ή στο εξωτερικό
  6. Τεκμηριωμένη γνώση και εμπειρία στη διεξαγωγή μαθησιακών/γνωστικών και ψυχοδιαγνωστικών αξιολογήσεων
  7. Εμπειρία κλινικής εποπτείας μεταπτυχιακών ή διδακτορικών φοιτητών εφαρμοσμένης ψυχολογίας σε θέματα αξιολόγησης και θεραπείας.

Επιπρόσθετα Προσόντα τα οποία θα θεωρηθούν ως πλεονέκτημα:

  1. Κλινική εμπειρία με νέους ενήλικες ή φοιτητές
  2. Επιστημονική δραστηριότητα/δημοσιεύσεις

Απολαβές:
Η απασχόληση θα είναι πλήρης (140 ώρες/μηνιαίως) και θα έχει χρονική διάρκεια 12 μηνών. Οι μηνιαίες ακαθάριστες απολαβές θα ανέρχονται μέχρι τα €3200,00 αναλόγως προσόντων και εμπειρίας. Από το ποσό αυτό θα αποκόπτονται εισφορές εργοδότη και εργοδοτούμενου. Δεν προνοείται καταβολή 13ου μισθού.

Διαδικασία Υποβολής Ενδιαφέροντος:

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν, ηλεκτρονικά τα ακόλουθα έγγραφα, μέχρι τις 10/04/2020 στην ηλεκτρονική διεύθυνση maro@ucy.ac.cy

  1. Πλήρες Βιογραφικό Σημείωμα
  2. Αντίγραφα τίτλων σπουδών
  3. Αντίγραφο άδειας άσκησης του επαγγέλματος του Ψυχολόγου στην Κύπρο

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποτείνονται στη Γραμματεία της του Τμήματος, Τηλ. 22892086 ή στο email: maro@ucy.ac.cy

Θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις σχετικές με νέες θέσεις εργασίας, θέματα καριέρας και επιχειρηματικότητας;