Ψάξε τώρα

Suntechnics - Site Electrical Engineer

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#SU15147
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

H Suntechnics Ltd, θυγατρική του Ομίλου Green Energy με έδρα τη Λεμεσό, λόγω επέκτασης των δραστηριοτήτων της, ζητά να προσλάβει άμεσα Site Electrical Engineer.

Η εταιρεία δραστηριοποιείται στην κατασκευή, διαχείριση, λειτουργία και συντήρηση φωτοβολταϊκών πάρκων.

Προσόντα:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού.
  • Άδεια άσκησης επαγγέλματος (ΕΤΕΚ).
  • Πιστοποιητικό ικανότητας Ηλεκτρολόγου Μηχανικού από την Ηλεκτρομηχανολογική Υπηρεσία θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Γνώση PVSyst θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρολογικού και αρχιτεκτονικού σχεδίου θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (Microsoft Office, Autocad).
  • Ακέραιος, έμπιστος, επικοινωνιακός και ομαδικός χαρακτήρας.
  • Άδεια οδήγησης.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Καθήκοντα:

  • Καθημερινή παρακολούθηση της κατασκευής Φωτοβολταϊκών Πάρκων μεγάλης κλίμακας.
  • Γενικά καθήκοντα που προκύπτουν κατά την κατασκευή έργων.
  • Προληπτική συντήρηση Φωτοβολταϊκών Πάρκων (μετρήσεις με εξιδεικευμένα όργανα).
  • Σύνταξη αναφορών συντήρησης Φωτοβολταϊκών Πάρκων.
  • Επιδιόρθωση βλαβών σε ηλεκτρολογικό εξοπλισμό και μετατροπείς τάσης.
  • Τηλεπαρακολούθηση των Φωτοβολταϊκών Πάρκων.
  • Διαχείριση του χρονοδιαγράμματος συντήρησης.
  • Τεχνικός έλεγχος και επίβλεψη έργων σε όλα τα στάδια της υλοποίησης αυτών.
  • Συνεχής ενημέρωση των Τεχνικών Φακέλων έργων.
  • Άριστη διατήρηση σχέσεων πελατών, συνεργατών και υπεργολάβων.

Ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα στο e-mail: info@geg.com.cy (σημειώνοντας τον τίτλο της θέσης για την οποία κάνουν την αίτηση).