Ψάξε τώρα

Διευθυντής Μάρκετινγκ, Λευκωσία – ΜΜ/11/19

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#HA12501
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Πελάτης μας που δραστηριοποιείται στον τομέα καφεκοπτείου, η Coffee Island Κύπρου (www.coffeeisland.com.cy) επιθυμεί να εμπλουτίσει τη διευθυντική της ομάδας με ένα έμπειρο/η και δραστηριοποιημένο/η επαγγελματία  στον τομέα του Μάρκετινγκ

Καθήκοντα θέσης :

  • Ανάπτυξη στρατηγικού σχεδιασμού προϊοντικής γκάμας καταστημάτων (4Ps) για όλες τις αγορές που δραστηριοποιείται το brand
  • Ευθύνη P&L ανά προϊοντική κατηγορία
  • Καθορισμός τιμολογιακής πολιτικής για τη λιανική τιμή των προϊόντων
  • Ανάπτυξη εταιρικής επικοινωνιακής στρατηγικής σε όλα τα μέσα σε συνεργασία με εξωτερικούς συνεργάτες και παρακολούθηση υλοποίησης
  • Ευθύνη εταιρικών δημοσίων σχέσεων και διοργάνωση εκδηλώσεων συνεισφοράς και στήριξης κοινωνικών ομάδων
  • Αποτελεσματική διαχείριση της ομάδας Marketing
  • Ευθύνη και διαχείριση συνολικού προϋπολογισμού του  τμήματος

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου σε τομείς Μάρκετινγκ, Διοίκησης επιχειρήσεων ή άλλου συναφή κλάδου
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια σε διευθυντική θέση σε τομείς του Marketing ή Commercial, με εμπειρία σε διοίκηση ομάδας
  • Εργασιακή  εμπειρία σε παρόμοια θέση είναι απαραίτητη με προτίμηση από τους κλάδους λιανικής, ή καταναλωτικών προϊόντων
  • Άριστη γνώση αγγλικών και ελληνικών
  • Άριστη γνώση Ms Office
  • Στρατηγική σκέψη και ικανότητα ερμηνείας των καταναλωτικών τάσεων και προτιμήσεων ς
  • Ικανότητα διαχείρισης και διοίκησης ομάδας
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου επίλυση προβλημάτων

Για να υποβάλετε το βιογραφικό σας , παρακαλώ πατήστε εδώ https://www.humanasset.com/?p=13294