Ψάξε τώρα

Sales Support Engineer – Υπεύθυνος Πωλήσεων (Λευκωσία)

Η συγκεκριμένη αγγελία έχει λήξει. Ψάξτε στο www.carierista.com για αναζήτηση άλλων αγγελιών.

#PS12237
Τύπος: Πλήρης Απασχόληση

Υποχρεώσεις

  • Να ακολουθεί πιστά, με πειθαρχία και σοβαρότητα όλους τους κανονισμούς λειτουργίας της εταιρείας
  • Να φροντίζει για την οργάνωση και προετοιμασία του αναγκαίου κλίματος για την επίτευξη τόσο βραχυπρόθεσμων όσο και μακροπρόθεσμων στόχων με την στενή συνεργασία όλου του προσωπικού της εταιρείας

Καθήκοντα / Υπευθυνότητες

  • Σχεδιασμός & Μελέτη Έργων
  • Επιμέτρηση ποσοτήτων έργων και κοστολόγηση
  • Παροχή υπηρεσιών υποστήριξης στα πιο πάνω
  • Σύνταξη μελέτης – προσφοράς για πελάτες
  • Καθορισμός των τιμών προσφοράς του έργου καθώς επίσης και τυχών εκπτώσεις που ίσως δοθούν στον πελάτη
  • Μετά την αποδοχή της προσφοράς από τον πελάτη, η προσφορά μετατρέπεται σε παραγγελία
  • Με την δημιουργία της παραγγελίας ενημερώνεται το λογιστήριο για άνοιγμα μερίδας πελάτη
  • Παράδοση παραγγελίας στο τεχνικό τμήμα για οργάνωση των διαδικασιών που θα ακολουθήσουν
  • Αρχειοθέτηση προσφορών σε ιδιώτες
  • Αρχειοθέτηση προσφορών για κυβερνητικά έργα
  • Αρχειοθέτηση παραγγελιών σε ιδιώτες
  • Αρχειοθέτηση παραγγελιών για κυβερνητικά έργα
  • Ετοιμασία τελικών αποτυπωτικών σχεδίων σε ηλεκτρονική μορφή
  • Παράδοση τελικών αποτυπωτικών σχεδίων στο τεχνικό τμήμα για περαιτέρω διαδικασίες
  • Ετοιμασία εγγράφων για συντήρηση υφιστάμενων έργων
  • Αρχειοθέτηση εγγράφων για συντήρηση υφιστάμενων έργων
  • Διατήρηση αρχείου περιοδικών σχετικών με τα προϊόντα (magazine file)
  • Αρχειοθέτηση αλληλογραφίας γενικού διευθυντή
  • Γενική εποπτεία καθαριότητας γραφείου γενικού διευθυντή
  • Οργάνωση γραφείου γενικού διευθυντή
  • Καθημερινή εποπτεία των δραστηριοτήτων του γενικού διευθυντή ώστε να παρέχει την απαιτούμενη βοήθεια
  • Αναθεώρηση των τιμών κάποιον προϊόντων στην προσφορά του πελάτη και αναπροσαρμογή της τιμής έκπτωσης (σε ειδικές περιπτώσεις)
  • Εξετάζει τις προσφορές και τις παραγγελίες
  • Καθημερινή ενημέρωση του γενικού διευθυντή για τηλεφωνήματα που έγιναν εν απουσία του καθώς επίσης και για τηλεφωνήματα που δεν μπορούσε να απαντήσει
  • Προετοιμασία σχεδίων για συντήρηση κυβερνητικών έργων
  • Ενδελεχής έλεγχος εντύπου προσφοράς με επικέντρωση στην ημερομηνία λήξης της προσφοράς καθώς επίσης και το είδος των συστημάτων που χρειάζεται το έργο
  • Δημιουργία καταλόγου με τα διάφορα προϊόντα που εμπορεύεται η εταιρεία
  • Ενημέρωση του λογιστικού προγράμματος για εισαγωγή νέων μοντέλων προϊόντων
  • Ενημέρωση του κατάλογου προϊόντων με τα νέα μοντέλα
  • Μελέτη των ημικρατκών εγγράφων προσφοράς, σημειώσεις κυριοτέρων σημείων, ετοιμασία δομής, διεκπεραίωση προσφοράς και διευθέτηση έγκυρης και έγκαιρης παράδοσης της

Επιπρόσθετα Προσόντα:

  • Πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος στον κλάδο Ηλεκτρολογίας, Διοίκησης γραφείου ή γραμματειακά
  • Ικανότητα χειρισμού δύσκολων πελατών
  • Να παίρνει γρήγορα αποφάσεις
  • Πολύ καλή χρήση Internet
  • Γνώσεις λογισμικών προγραμμάτων MS office
  • Γνώσεις AutoCad θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Διάρκεια απασχόλησης:  Μόνιμη θέση εργασίας
Παρέχεται συνεχής εκπαίδευση σε ένα σύγχρονο περιβάλλον με μοντέρνους τρόπους εργασίας και αντιλήψεις.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@piperaris.com  δηλώνοντας ξεκάθαρα στο θέμα την θέση για την οποία ενδιαφέρονται.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν άκρως εμπιστευτικού χειρισμού.