Find a Job

Υπεύθυνος/η Καταστήματος

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#WO09532
Type: Full time

Υπεύθυνος Καταστήματος (Store Manager)

Κυπριακή εταιρία που δραστηριοποιείται στο χώρο πώλησης ειδών ένδυσης παγκοσμίου φήμης όπως Napapijri, Vans, The North Face, Lee, Wrangler & Reef αναζητά άτομα για πλήρη απασχόληση για τη θέση του/της Υπεύθυνου Καταστήματος, με ευχάριστη προσωπικότητα και πάθος για δουλειά για να στελεχώσουν τα καταστήματα στο νέο εμπορικό κέντρο της Λευκωσίας στην περιοχή Λακατάμιας (Nicosia Mall).

Καθήκοντα και αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση & επίβλεψη καθημερινών διαδικασιών καταστήματος
  • Διαχείριση & παρακολούθηση εμπορευμάτων προς πώληση/έκθεση
  • Διαχείριση & αναπλήρωση αποθεμάτων
  • Διαχείριση προσωπικού καταστήματος: εβδομαδιαία προγράμματα, άδειες, καταμερισμός εργασιών
  • Άριστη εξυπηρέτηση πελατών
  • Να ενδιαφέρεται για τις ανάγκες των πωλητών και να τους μεταφέρει το ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Να εκπαιδεύει  συνεχώς τους πωλητές ώστε αυτοί να εξυπηρετούν καλύτερα τους πελάτες
  • Να συμμετέχει στο πλάνο και την πολιτική διαφήμισης του καταστήματος με σκοπό την προσέλκυση νέων πελατών
  • Χρήση Η/Υ για την καταγραφή των πωλήσεων & ανάλυση δεδομένων
  • Παρακολούθηση πωλήσεων σε σχέση με τους στόχους

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Τουλάχιστον 2ετής εμπειρία σε ανάλογη θέση λιανικής πώλησης
  • Γνώσεις σχετικά με τον χώρο της ένδυσης και τις ανάγκες των πελατών
  • Απόφοιτος Λυκείου, επιπλέον σπουδές θα θεωρηθούν σημαντικό προσόν
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Καλή γνώση υπολογιστών (Windows, MS Office)

Επιπρόσθετα προσόντα:

  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικότητα και συνεργασία με συναδέλφους
  • Ικανότητα διεκπεραίωσης εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Διαθεσιμότητα και ευελιξία για εργασία με σύστημα βάρδιας

Πακέτο απολαβών

  • Οι υποψήφιοι που θα επιλεγούν, θα λάβουν ένα ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών.

Παραλαβή Αιτήσεων

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους στη διεύθυνση hr@worldmonger.com.cy