Find a Job

Logicom - Οδηγός/Κλητήρας Κεντρικών Γραφείων

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#LP08822
Type: Full time

Η Logicom Public Ltd αναζητά οδηγό/κλητήρα για πλήρη απασχόληση στα Κεντρικά Γραφεία του Ομίλου στην Κύπρο για να εκτελεί καθήκοντα οδηγού, κλητήρα και γενικών γραφειακών καθηκόντων.

Κύριες Ευθύνες/Καθήκοντα:

  • Μεταφορά Μελών της Εκτελεστικής Διεύθυνσης του Ομίλου σε συναντήσεις εκτός των εγκαταστάσεων της εταιρείας.
  • Μεταφορά των επίσημων επισκεπτών του Ομίλου.
  • Ευθύνη για περιποίηση και καθαριότητα των οχημάτων της Διεύθυνσης του Ομίλου.
  • Χειρισμός μηνυμάτων ή υλικών προς παράδοση και χειρισμός πληροφοριών σχετικά με τους παραλήπτες, όπως ονόματα, διευθύνσεις, αριθμοί τηλεφώνου και οδηγίες παράδοσης.
  • Σχεδιασμός και ακολούθως χρήση των πιο αποτελεσματικών διαδρομών για παράδοση των αντικειμένων.
  • Παράδοση μηνυμάτων και αντικειμένων, όπως φάκελοι, έγγραφα και πακέτα, μεταξύ τμημάτων εντός και εκτός του Ομίλου.
  • Εξασφάλιση υπογραφών και πληρωμών ή διακανονισμός με παραλήπτες για πραγματοποίηση των πληρωμών.
  • Διανομή εισερχόμενης αλληλογραφίας.
  • Εκτέλεση γενικών γραφειακών  η κλητηριακών καθηκόντων, όπως αρχειοθέτηση εγγράφων ή υλικών.
  • Συλλογή εξερχόμενης αλληλογραφίας.
  • Άνοιγμα πακέτων και ταξινόμηση αντικειμένων/φακέλων που έχουν συλλεγεί κατά μήκος των διαδρομών παράδοσης.
  • Οποιαδήποτε άλλα συναφή καθήκοντα ήθελαν ανατεθεί ή κριθεί αναγκαία από τη Διεύθυνση της Εταιρείας.

Το ωράριο εργασίας σας θα κυμαίνεται αναλόγως των ημερήσιων αναγκών της Εταιρείας, συμπεριλαμβανομένης  και εργασίας κατά τη διάρκεια των Σαββατοκυρίακων, χωρίς όμως να υπερβαίνει τις σαράντα (40) ώρες εβδομαδιαίως.

Εμπειρία και Ικανότητες:

  • Άριστη γνώση του οδικού δικτύου της Κύπρου.
  • Καθαρό ποινικό μητρώο και άδεια οδήγησης.
  • Προϋπηρεσία σε παρόμοια θέση θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν.
  • Άριστη δυνατότητα διαχείρισης χρόνου.
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης, ευγένεια και διακριτικότητα.
  • Άριστη χρήση τόσο της Ελληνικής όσο και της Αγγλικής γλώσσας.
  • Ευελιξία και προθυμία στην εκτέλεση των καθηκόντων.
  • Αξιοπιστία.
  • Προσεγμένο παρουσιαστικό.

Αναφέρεται

  • Στο Διευθυντή Ανθρώπινου Δυναμικού του Ομίλου.

Αμοιβή

Ένα ελκυστικό πακέτο αποδοχών θα προσφερθεί στον επιτυχημένο υποψήφιο σύμφωνα με τα προσόντα και την εμπειρία του/της.

Ίσες ευκαιρίες απασχόλησης

Η Logicom δεσμεύεται να προσφέρει ίσες ευκαιρίες απασχόλησης για όλους ανεξάρτητα φυλής, φύλου,  θρησκείας, ηλικίας, οικογενειακής κατάστασης, πολιτιστικού υπόβαθρου, αναπηρίας, εθνικότητας και  πολιτικών πεποιθήσεων. Οι εργαζόμενοι προσλαμβάνονται αποκλειστικά με βάση συγκεκριμένες απαιτήσεις της κενής θέσης, λαμβανομένων υπόψη των προσόντων, της προηγούμενης εμπειρίας και των δυνατοτήτων του κάθε υποψηφίου.

Διατηρούμε το δικαίωμα να αφαιρέσουμε την ανακοίνωση από την κυκλοφορία σε οποιοδήποτε χρονικό σημείο, όταν έχει ληφθεί ικανοποιητικός αριθμός αιτήσεων.

Θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψήφιους των οποίων η προηγούμενη εμπειρία και προσόντα θα ανταποκρίνονται στενά στις απαιτήσεις της θέσης.

Do you want to receive notifications related to new job positions, career and entrepreneurship matters?