Find a Job

ΙΜΗ - Video Journalist

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#IM07201
Type: Full time

Η ΙΜΗ ζητά να προσλάβει:

VIDEOJOURNALISTΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓIΑ ΟΠΤΙΚΟ-ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΡΕΠΟΡΤΆΖ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

Καθήκοντα και ευθύνες:

  • Παρακολούθηση των εγχώριων επιχειρηματικών εξελίξεων
  • Κάλυψη επιχειρηματικών παρουσιάσεων και συνάξεων
  • Συντονισμός κινηματογραφήσεων
  • Εκφώνηση κειμένων
  • Eτοιμασία Videos

Προσόντα:

  • Προσωπικό ενδιαφέρον και γνώση της επιχειρηματικής ειδησεογραφίας (κυπριακής και διεθνούς)
  • Ικανότητα ανάδειξης σημαντικών θεμάτων ειδησεογραφίας, αντικειμενικότητα και ορθή κρίση
  • Πτυχίο Πανεπιστημίου Δημοσιογραφίας, Communicationsή άλλου συναφή κλάδου
  • Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν Βιογραφικό Σημείωμα μέχρι τις 30 Μαϊου 2019 στην ηλεκτρονική διεύθυνση vacancy@imhbusiness.comμε την ένδειξη «κενή θέση VIDEOJOURNALIST». Ατομικές συνεντεύξεις θα διεξαχθούν μόνο με όσους πληρούν όλα τα απαιτούμενα προσόντα

Τηλ.: +35722505555 | Φαξ.: +35722679820 | www.imhbusiness.com