Find a Job

Semeli Hotel - Receptionist

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#SH07149
Type: Full time

Το ξενοδοχείο SEMELI στην Λευκωσία δέχεται αιτήσεις για την θέση:

Receptionist

Απαραίτητα προσόντα και προϋποθέσεις για αποδεκτές αιτήσεις:

To be considered for this role you will need to be able to demonstrate the following:

  • Δίπλωμα ή Πτυχίο Ξενοδοχειακών/ Diploma or Hotel Degree
  • Προϋπηρεσία στον Ξενοδοχειακό Τομέα / Working Experience in the Hotel Industry
  • Γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας / Fluent in both Greek and English Languages
  • Επαγγελματισμός και Υπευθυνότητα / Thrustworthy and Professionalism
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες / Excellent communication and organizational skills.
  • Ευχάριστη προσωπικότητα – Ομαδικότητα / Pleasant personality - Teamwork Spirit

Καθήκοντα και Ευθύνες:

  • Διεκπεραίωση των διαδικασιών Άφιξης ή/και αναχώρησης των Φιλοξενουμένων.
  • Επικοινωνία των Υπηρεσιών και Εγκαταστάσεων προς τους Φιλοξενούμενους του Ξενοδοχείου.
  • Διαχείριση ταμείου και λογαριασμών φιλοξενούμενων/διαμενόντων στο ξενοδοχείο.
  • Στενή συνεργασία με το Τμήμα Οροφοκομίας.
  • Απαραίτητη χρήση σωστής Τηλεφωνικής Εθιμοτυπίας.
  • Γνώση Λογισμικών Διαχείρισης Ξενοδοχείου (π.χ. Opera, Protel, Fidelio, κ.α.). Δεν είναι απαραίτητο, αλλά θα θεωρηθεί  επιπρόσθετο προσόν.

Duties and Responsibilities:

  • Process Guest Check-ins & Check-outs.
  • Communicate services and amenities of the Hotel to Guests.
  • Managing cash and in-house Guest Room accounts.
  • Works closely with the Housekeeping Department.
  • Uses proper telephone etiquette.
  • Good understanding of the PMS (Property Management Software) (Eg: Opera, Protel, Fidelio, etc). No mandatorily, but it will be considered as an advantage.

Στις αιτήσεις  θα πρέπει να αναγράφεται η θέση για την οποία ενδιαφέρεστε.

Applications should clearly state the position you are applying for.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν βιογραφικό πατώντας το ‘’Υποβολή Αίτησης’’ ή μέσω email στο administration@semelihotel.com.cy.

Candidates should sent their applications by clicking the link below or by sending an e-mail to administration@semelihotel.com.cy.