Find a Job

E-commerce specialist, Nicosia

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#HA07101
Type: Full time

Πελάτης μας, μεγάλη εταιρία που δραστηριοποιείται στον τομέα της λιανικής, ψάχνει να εντάξει στην ομάδα της, άτομο για το e commerce.

Αρμοδιότητες:

  • Δημιουργεί και ενημερώνει το περιεχόμενο του ιστότοπου (προϊόντα, περιεχόμενο, προσφορές).
  • Συνεργάζεται στενά με άλλα τμήματα της εταιρείας (εμπορικό τμήμα & πωλήσεις) καθώς και με εξωτερικούς συνεργάτες (consultants & media shop) για τη βελτίωση της επισκεψιμότητας και των πωλήσεων μέσω του ιστότοπου.
  • Σχεδιάζει και εφαρμόζει αλλαγές του ιστοτόπου και λειτουργικές βελτιώσεις.
  • Διατηρεί και ενημερώνει το online Marketing Plan.
  • Παρακολουθεί δείκτες απόδοσης στο online περιβάλλον.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ανώτατης σχολής (ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ Κολλέγιο) κατεύθυνσης Marketing, Πληροφορικής ή e-Commerce.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 έτη σε ανάλογη θέση σε οργανωμένο τμήμα Digital Marketing ή e-Commerce.
  • Γνώση Adobe Photoshop και HTML κώδικα.
  • Άριστη χρήση Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint).
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος).
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Δυναμισμός, λήψη πρωτοβουλιών και καινοτόμος σκέψη.
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Ενθουσιασμός και προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη.
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα.

Αν σας ενδιαφέρει η θέση, παρακαλώ στείλτε το βιογραφικό σας σημείωμα στο recruitment@humanasset.com αναγράφοντας τον κωδικό ECS/05/19

Do you want to receive notifications related to new job positions, career and entrepreneurship matters?