Find a Job

Επιθεωρητής Πωλήσεων, Λευκωσία

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#HA06288
Type: Full time

Επιθεωρητής  Πωλήσεων, Λευκωσία

Εταιρεία πελάτη μας που εμπορεύεται επαγγελματικά προϊόντα περιποίησης μαλλιών και άλλων καταναλωτικών προϊόντων, επιθυμεί να ενδυναμώσει την ομάδα της με ένα νέο Επιθεωρητή Πωλήσεων.

Ο κάτοχος της θέσης έχει ως κύρια καθήκοντα του:

  • Ετοιμασία ετήσιου πλάνου πωλήσεων και υλοποίηση τους
  • Επίβλεψη συντονισμός και καθοδήγηση της ομάδας πωλητών και της ομάδας merchandisers σε καθημερινή και Παγκύπρια βάση
  • Παρακολούθηση της αγοράς και συνεχής ενημέρωση για τις τάσεις και εξελίξεις που παρουσιάζονται καθώς και για τις κινήσεις των ανταγωνιστικών εταιρειών
  • Αξιολόγηση των ανταγωνιστών με βάση τα δυνατά και αδύνατα σημεία που παρουσιάζουν και διαμόρφωση ανάλογων ενεργειών με στόχο την αύξηση των πωλήσεων και μεγιστοποίηση της κερδοφορίας της εταιρείας
  • Εξεύρεση νέων πελατών και εδραίωση συνεργασίας
  • Διεξαγωγή συχνών επισκέψεων στους πελάτες διασφαλίζοντας τα υψηλά επίπεδα ικανοποίησης τους καθώς και την επέκταση της συνεργασίας με νέα προϊόντα
  • Ετοιμασία, ανάλυση και ερμηνεία εκθέσεων παρουσίασης δεικτών απόδοσης με στόχο την διαμόρφωση εισηγήσεων και τη λήψη διορθωτικών μέτρων ως προς την επίτευξη των στόχων της εταιρείας

Προσόντα

  • Πτυχίο σε θέματα Διοίκησης Επιχειρήσεων, Μάρκετινγκ, ή άλλο συναφή κλάδο
  • Τουλάχιστον  3 χρονιά εργασιακής πείρας στον τομέα των πωλήσεων καταναλωτικών προϊόντων.
  • Εμπειρία στη διαχείριση και καθοδήγηση ομάδας
  • Στρατηγική σκέψη και πολύ καλή γνώση της αγοράς των καταναλωτικών προϊόντων
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητες διεξαγωγής παρουσιάσεων
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστες διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Πολύ καλή αναλυτική σκέψη και ερμηνεία δεικτών απόδοσης

Ε αν σας ενδιαφέρει η θέση, μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας στο recruitment@humanasset.com  αναγράφοντας τον κωδικό ΕΠΛ/4/19

Do you want to receive notifications related to new job positions, career and entrepreneurship matters?