Find a Job

ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ στο Κέντρο Ημέρας «Ιθάκη» Λεμεσός

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#KH53784
Type: Full time

Ο Σύνδεσμος Στήριξης Ατόμων με άνοια «ΙΘΑΚΗ», ζητά για άμεση εργοδότηση ένα (1) Κοινωνικό Λειτουργό για πλήρη απασχόληση, για το Κέντρο Ημέρας στη Λεμεσό (οδός Πασικράτους 1, 3085 Λεμεσός).

Ο Σύνδεσμος «Ιθάκη» είναι ένας μη κερδοσκοπικός οργανισμός, ο σκοπός του οποίου είναι η επιμόρφωση του κοινού σε θέματα πρόληψης και αντιμετώπισης της ΑΝΟΙΑΣ αλλά και η προσφορά στην βελτίωση των υπαρχόντων μέσων και τρόπων αντιμετώπισης και ανακούφισης των ασθενών με Άνοια.

Ο Σύνδεσμος Ιθάκη δημιουργήθηκε για να προσφέρει στον ασθενή και στην οικογένεια του ανακουφιστική στήριξη σε όλα τα στάδια της ασθένειας. Η προσφορά της φροντίδας από εξειδικευμένα άτομα και κέντρα, η κοινωνικοποίηση των ασθενών και η ψυχοκοινωνική και οικονομική προσφορά προς την οικογένεια του ασθενή είναι μόνο μερικοί από τους στόχους που έχει θέσει ο Σύνδεσμος.

Καθήκοντα:

1. Αξιολόγηση γνωστικού επιπέδου ασθενών

2. Καταγραφή Ιστορικού ασθενή

3. Ψυχοκοινωνική Υποστήριξη ασθενών

4. Νοητική Ενδυνάμωση ασθενών

5. Ψυχοκοινωνική Υποστήριξη και Συμβουλευτική φροντιστών

Προσόντα:

1. Πτυχίο Κοινωνικής Εργασίας

2. Εγγεγραμμένος στο μητρώο Κοινωνικών Λειτουργών

Αποστολή Βιογραφικών στο e-mail: p.nikolaou@ithakicyprus.com , το αργότερο μέχρι τις 23 Μαΐου 2023