Find a Job

Πωλητής / Πωλήτρια

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#AT51454
Type: Full time

Η Argosy Trading Company Ltd, εταιρεία με ηγετική θέση στην αγορά των καταναλωτικών προϊόντων ταχείας κυκλοφορίας (Fast Moving Consumer Goods) η οποία είναι μέλος του Ομίλου CTC, δέχεται αιτήσεις για πρόσληψη Πωλητή με ειδίκευση Τεχνολόγου Τροφίμων σε Παγκύπρια βάση.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Ευθύνη της κάλυψης του υπάρχοντος αλλά και δυνητικού πελατολογίου της περιοχής του.
  • Ανάπτυξη των πωλήσεων με συνέπεια και συνέχεια στην περιοχή και το πελατολόγιο ευθύνης του.
  • Επίτευξη των προκαθορισμένων στόχων πωλήσεων και κερδοφορίας που καθορίζονται από την Εταιρεία.
  • Συνεχής ενημέρωση για τα προϊόντα, υπάρχοντα και νέα με σκοπό την ανάπτυξη των πωλήσεων αλλά και την μέγιστη εξυπηρέτηση των πελατών / επαγγελματιών.
  • Διατήρηση και βελτίωση των σχέσεων με τους πελάτες/συνεργάτες σε επαγγελματικό επίπεδο επιτυγχάνοντας την μεγαλύτερη δυνατή αμοιβαία συνεργασία.
  • Διατήρηση και προώθηση της εικόνας της Εταιρείας στο πελατολόγιο της.
  • Ενημέρωση της εταιρείας για τις εξελίξεις στην αγορά.
  • Προτείνει βελτιώσεις σε σχέση με τις πολιτικές που σκοπό έχουν να βελτιώσουν τις πωλήσεις και να αναπτύξουν το πελατολόγιο της Εταιρείας.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Προηγούμενη εμπειρία στις πωλήσεις στο χώρο εστίασης (HO.RE.CA) απαραίτητη.
  • Πτυχίο/Δίπλωμα στην επιστήμη ή τεχνολογία τροφίμων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Καλή επιχειρηματική αντίληψη με έμφαση στην αναλυτική ικανότητα.
  • Αναπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες με έμφαση στις ικανότητες διαπραγμάτευσης.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και κίνητρο για συνεχή μάθηση και βελτίωση.
  • Ομαδικότητα και ενέργεια.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Ευχέρεια στη χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών.
  • Δίπλωμα οδήγησης.

Προφίλ Υποψήφιου:

  • Ευχάριστη προσωπικότητα
  • Ενθουσιασμός
  • Ικανότητα να ανταπεξέρχεται κάτω από πίεση
  • Πρωτοβουλία
  • Πειθαρχημένη προσέγγιση

Πακέτο Αποδοχών:

  • Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ωφελήματα και παροχές σύμφωνα με τις πολιτικές της Εταιρείας
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Στα πλαίσια της δέσμευσης μας για προστασία των προσωπικών σας δεδομένων, παρακαλούμε όπως υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα μέσω της ιστοσελίδας https://ctcgroup.com/careers/ μέχρι τις 21 Απριλίου 2023. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας μόνο σε περίπτωση που έχετε επιλεγεί ως υποψήφιος/α για τη συγκεκριμένη θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.