Find a Job

Product Manager  - Small Domestic Appliances

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#IP04873
Type: Full time

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να διευρύνει την ομάδα του και να προσλάβει:

Γίνε και εσύ μέλος της δυναμικής ομάδας του Public!

Αρμοδιότητες:

  • Συντονισμός visual merchandising – επίβλεψη υλοποίησης στο Δίκτυο καταστημάτων.
  • Έρευνα αγοράς, ανάλυση προσφορών και αγορά προϊόντων από επιλεγμένους προμηθευτές εσωτερικού και εξωτερικού.
  • Διαχείριση τιμολογιακής πολιτικής.
  • Προσαρμογή κωδικολογίου σύμφωνα με το δυνητικό κοινό εκάστοτε κατηγορίας.
  • Διατήρηση επαγγελματικών σχέσεων, επικοινωνία και καθημερινή διαπραγμάτευση με τους προμηθευτές.
  • Ανάλυση Ανταγωνισμού.
  • Έλεγχος προϊόντων και χειρισμός καθημερινών συναλλαγών.
  • Ευθύνη προβολής των προϊόντων της κατηγορίας στα καταστήματα.
  • Σύνταξη αναφορών πωλήσεων (sales/stock/margin reports) ανά προμηθευτή και προϊοντική κατηγορία.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου Ανώτερης - Ανωτάτης σχολής/ Πανεπιστημίου.
  • Προϋπηρεσία 2-3 χρόνια σε ανάλογη θέση ή παραπάνω έτη σε θέση ευθύνης εντός καταστήματος retail ή σε θέση υπευθύνου αγορών/παραγγελιών.
  • Καλή γνώση των προϊόντων Τεχνολογίας.
  • Πολύ καλήγνώση Microsoft Office (Excel, PowerPoint, Word).
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος).
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες).

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου.
  • Χρήση SAP ή ανάλογου λογισμικού συστήματος.
  • Δυναμισμός και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Αυτοπαρακίνηση, ενθουσιασμός και πάθος.
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα, λήψη πρωτοβουλιών και καινοτόμος σκέψη.

Η εταιρεία παρέχει

  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας σε μοντέρνα καταστήματα
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Αν ενδιαφέρεστε να γίνετε μέλος της ομάδας μας και διαθέτετε τα παραπάνω προσόντα, μπορείτε να υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα δηλώνοντας στο θέμα τη θέση στο hr_cyprus@public.gr