Find a Job

Προϊστάμενη/ος Ορόφων

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#SH42345
Type: Full time

Προϊστάμενη Ορόφων

Περιγραφή Θέσης

Η Προϊστάμενη Ορόφων θα επιβλέπει με τον καλύτερο δυνατό και αποτελεσματικό τρόπο, τις κατανεμημένες εργασίες των Καμαριέρων και των Καθαριστριών, καθώς και την καθαριότητα των δωματίων και των κοινόχρηστων χώρων όπως τις ανατίθενται από την Εκτελεστική Προϊσταμένη Ορόφων. Θα αποδίδει τα υψηλότερα δυνατά επίπεδα εξυπηρέτησης πελατών και θα λειτουργεί προληπτικά όσον αφορά τη διατήρηση και/ή την αύξηση των κερδών του τμήματος, σύμφωνα πάντα με την πολιτική, τις διαδικασίες και τα κριτήρια και του Ξενοδοχείου.

Καθήκοντα & Ευθύνες

  • Να καταλάβει καταρχήν ποιοι είναι οι πελάτες μας, εξωτερικοί (πελάτες ξενοδοχείου) και εσωτερικοί (όλοι οι υπάλληλοι του ξενοδοχείου) και να κατανοήσει τις προσδοκίες τους και τις ανάγκες τους, δημιουργώντας και διατηρώντας μια μακροχρόνια αμοιβαία σχέση εμπιστοσύνης

  • Να κατανοεί, να εφαρμόζει και να συμμετέχει στην αναβάθμιση του οράματος και των στόχων του ξενοδοχείου, όπως περιγράφονται στις γραπτές διαδικασίες.

  • Να βεβαιώνεται ότι οι ενέργειες και τα καθήκοντα του, αλλά και τα γενικά καθήκοντα έναρξης και τέλεσης εργασίας του τμήματος, διεξάγονται σύμφωνα με τις προκαθορισμένες διαδικασίες.

  • Να προβάλλει μια θετική, επαγγελματική και φιλική εικόνα προς τους πελάτες και τους εργαζόμενους.

  • Να εκτελεί τα καθήκοντα του με τον πιο αποτελεσματικό και παραγωγικό τρόπο, ακολουθώντας τα όσα διδάχτηκε στο πρόγραμμα εκπαίδευσης του τμήματος και στην περίπτωση που έχει οποιαδήποτε απορία όσον αφορά τα καθήκοντα του, να μην διστάσει να κάνει ερωτήσεις.

Οφέλη

  • Ελκυστικό πακέτο αμοιβών με βάση τα προσόντα και την εμπειρία

  • Εξέλιξη σταδιοδρομίας

Προσόντα

  1. Απόφοιτος/η Λυκείου.

  2. Απόφοιτος/η Ανωτάτης Σχολής Ξενοδοχειακών Επιχειρήσεων ή Ξενοδοχειακής Σχολής, με ειδικότητα στην Οροφοκομεία.

  3. Τρία χρόνια προϋπηρεσίας σε ανάλογη θέση.

  4. Απαραίτητη η καλή γνώση Αγγλικών, προφορικά και γραπτά.

  5. Οργανωτικές ικανότητες.

  6. Επικοινωνιακή προσωπικότητα.

  7. Ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα, αξιόπιστος/η και ευγενικός/ή.

Λόγω περιορισμών σε άδειες εργασίας, μόνο πολίτες της Ε.Ε. μπορούν να αιτηθούν.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εχεμύθειας και διακριτικότητας. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν απευθείας το Βιογραφικό τους Σημείωμα στο Stavroulla@elysium.com.cy έως τις 31 Αυγούστου 2022