Find a Job

Ζητείται Creative Content Copywriter / κειμενογράφος

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#EC41280
Type: Full time

Ψάχνουμε δημιουργικό μυαλό που το έχει με τα λόγια για τη γραφή ελκυστικών και εύστοχων κειμένων με σκοπό την προώθηση εταιρειών, προϊόντων ή/και υπηρεσιών.

Περιγραφή θέσης

Ο/Η κειμενογράφος είναι επαγγελματίας συγγραφέας που γράφει διαφημιστικά κείμενα και δημιουργεί πρωτότυπο και χρήσιμο περιεχόμενο για τη διατήρηση και αύξηση της προσοχής, δέσμευσης (engagement) και εμπιστοσύνης του κοινού προς τον διαφημιζόμενο πελάτη.

Αρμοδιότητες
 Συγγραφή κειμένου για ψηφιακό περιεχόμενο στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης (facebook, Instagram, linkedin)
 Συγγραφή προωθητικού κειμένου για ιστοσελίδες (blogs, SEO) και ΜΜΕ (δελτία τύπου, άρθρα)
 Συμμετοχή στην ανάπτυξη ιδεών για τη δημιουργία εκστρατειών / στρατηγικής μάρκετινγκ για νέους και υφιστάμενους πελάτες
 Ικανότητα να δημιουργεί σύντομα και έξυπνα μηνύματα με σύγχρονο ύφος που
προσαρμόζεται στη «φωνή» του κάθε πελάτη, αλλά και τις ανάγκες της κάθε
πλατφόρμας προβολής (social media, newsletter, ράδιο, έντυπο, κλπ).

Δεξιότητες
 Άριστες δεξιότητες συγγραφής και επιμέλειας στα Ελληνικά και Αγγλικά
 Εξοικείωση με τα social media για επιχειρηματικούς / προωθητικούς σκοπούς
 Άριστες δεξιότητες διαχείρισης χρόνου
 Εργασιακή εμπειρία ως copywriter, content writer, ή άλλη παρόμοια θέση
 Δείγματα εργασίας και καλή γνώση αγγλικής γλώσσας θα θεωρηθούν ισχυρά
επιπλέον προσόντα.

Το έχεις; Έλα να σε γνωρίσουμε.
Στείλε το βιογραφικό σου στο maria@eye.com.cy μέχρι 29/07/22.