Find a Job

Δημοσιογράφος/Παραγωγός Κινηματογραφικού Περιεχομένου (Video Content Editor/Coordinator)

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#IM40905
Type: Full time

Η IMH, ζητά να προσλάβει

Δημοσιογράφος/Παραγωγός Κινηματογραφικού Περιεχομένου (VideoContentEditor/Coordinator)

Καθήκοντα:

Το άτομο που θα αναλάβει το συγκεκριμένο ρόλο θα ασχολείται με ένα ευρύ φάσμα θεμάτων οικονομικού και επιχειρηματικού περιεχομένου και καλείται να:

  • Συντονίζει και να προγραμματίζει θέματα και συνεντεύξεις για οπτικοακουστικές παραγωγές
  • Συγγράφει θέματα για εκφωνήσεις
  • Συγγράφει θέματα για δημοσίευση στα media της ΙΜΗ

Το άτομο που θα επιλεγεί θα αποτελεί μέρος της συντακτικής ομάδας του portal ΙnBusinessNews και θα συνεργάζεται με διάφορα τμήματα της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πανεπιστημιακός τίτλος στον τομέα της δημοσιογραφίας ή/και του μάρκετινγκ ή/και των δημοσίων σχέσεων
  • Βασικές γνώσεις σε θέματα οικονομίας και επιχειρήσεων
  • Πολύ καλές ικανότητες ανάλυσης και γραφής κειμένων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (το άτομο πρέπει να μπορεί να αποδίδει κείμενα από τα αγγλικά στα ελληνικά και αντίστροφα)
  • Ικανότητα εκφώνησης κειμένου
  • Ικανότητες συντονισμού και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Προηγούμενη πείρα σε μέσα μαζικής ενημέρωσης ή/και εταιρείας παροχής υπηρεσιών εταιρικής επικοινωνίας, καθώς και μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Απολαβές:

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Βιογραφικό Σημείωμα και πληροφορίες

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα

στην ηλεκτρονική διεύθυνση vacancy@imhbusiness.com με την ένδειξη «VC22», μέχρι τις 10 Ιουλίου 2022.

Ατομικές συνεντεύξεις θα διεξαχθούν μόνο με όσους

πληρούν όλα τα απαιτούμενα προσόντα.

Παρακαλούμε όπως μαζί με το βιογραφικό σας αποστείλετε ενδεικτικό δείγμα δουλειάς.

Τηλ.: +35722505555 | Φαξ.: +35722679820 | www.imhbusiness.com