Find a Job

Visual Merchandiser, Nicosia – VM/05/22

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#HA39875
Type: Full time

Πελάτης μας, μεγάλος όμιλος στον χώρο των καλλυντικών, ψάχνει άτομο να ενδυναμώσει την ομάδα του

Αρμοδιότητες και καθήκοντα

  • Παρακολουθεί τις προωθητικές ενέργειες του ανταγωνισμού καθώς και τις προωθητικές μεθόδους που χρησιμοποιεί με στόχο την λήψη μέτρων προς αντιμετώπιση τους.
  • Μεριμνά ώστε να ενημερώνεται για τις συμφωνίες υλοποίησης των προωθητικών ενεργειών στα καταστήματα και συντονίζει τους προμηθευτές/συνεργάτες παρέχοντας οδηγίες για την αποτελεσματική διεκπεραίωσή των προωθητικών ενεργειών ώστε να επιτευχθούν οι στόχοι των πωλήσεων.
  • Συγκεντρώνει και αξιολογεί το υλικό για την υλοποίηση των προωθητικών ενεργειών ώστε αυτό να αντιπροσωπεύει την άριστη εικόνα που πρέπει να προβάλλουν τα καταστήματα.
  • Μεριμνά για την έγκαιρη και σωστή ενημέρωση των καταστημάτων για το πρόγραμμα των προωθητικών ενεργειών ώστε να συμβάλλει και το ίδιο το κατάστημα στην καλύτερη οργάνωση των προωθητικών ενεργειών.
  • Βεβαιώνεται ότι το διαφημιστικό υλικό και οι σημάνσεις στα καταστήματα είναι ορθές και κατάλληλες για τις εκάστοτε προωθητικές ενέργειες ώστε να μεταφέρονται τα σωστά μηνύματα στους πελάτες.
  • Εισηγείται καινούργιους τρόπους για την ανάπτυξη και εμπλουτισμό των προωθητικών ενεργειών με στόχο την προσέλκυση περισσότερων πελατών.
  • Διατηρεί εγχειρίδιο με τα μεγέθη διαφανειών, βιτρινών κτλ παράγοντας που βοηθά στην καλύτερη οργάνωση και διεκπεραίωση των προωθητικών ενεργειών.
  • Διατηρεί άψογη γνώση για τους χώρους των καταστημάτων παράγοντας που συμβάλει στη καλύτερη και αποτελεσματικότερη οργάνωση των προωθητικών ενεργειών.
  • Επισκέπτεται τα καταστήματα ώστε να υλοποιήσει τις προωθητικές ενέργειες και να ελέγξει ότι το κατάστημα είναι προετοιμασμένο ώστε να εκτελέσει την προγραμματισμένη προωθητική ενέργεια.
  • Συμβάλλει στο στήσιμο των βιτρινών κατά την περίοδο των Χριστουγέννων, εορτών ή άλλων προωθητικών ενεργειών ώστε τα καταστήματα να είναι ελκυστικά προς τους πελάτες, παράγοντας που συμβάλει στην επίτευξη του στόχου πωλήσεων.
  • Καλλιεργεί κουλτούρα για την παρουσία των σωστών σημάνσεων/animations/ στο κατάστημα παράγοντας που συμβάλλει στην σωστή εξυπηρέτηση πελατών και στην αύξηση των πωλήσεων.
  • Ενισχύει τη σωστή διαρρύθμιση και την παρουσίαση των καταστημάτων τόσο εξωτερικά όσο και εσωτερικά με σκοπό την προσέλκυση πελατών.
  • Φροντίζει την τοποθέτηση του διαφημιστικού υλικού στα κατάλληλα σημεία για μεγαλύτερη προσέλκυση πελατών και αύξηση των πωλήσεων.
  • Λαμβάνει υπόψη τις σύγχρονες τάσεις της μόδας και την πρωταγωνιστική θέση της Εταιρείας και αναβαθμίζει συνεχώς την εικόνα των καταστημάτων.
  • Παρακολουθεί στενά τον ανταγωνισμό αλλά και τις πρακτικές που εφαρμόζονται στο εξωτερικό και λαμβάνει μέτρα για τη συνεχή βελτίωση των καταστημάτων.

Απαιτούμενα προσόντα

  • Σχετική εργασιακή πείρα τουλάχιστον 2 χρόνια
  • Πτυχίο ή δίπλωμα σε σχετικό κλάδο (Μάρκετινγκ, διοίκηση επιχειρήσεων ή άλλο)
  • Δεξιότητες: επικοινωνία, οργάνωση, συντονισμός και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ (MS office)

Ε αν σας ενδιαφέρει, μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας εδω Visual Merchandiser, Nicosia – VM/05/22 - Human Asset