Find a Job

Λειτουργός Ασφάλειας και Υγείας

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#DP33337
Type: Full time

Η φαρμακευτική εταιρεία Delorbis Pharmaceuticals Ltd ζητά να προσλάβει άμεσα Λειτουργό Ασφάλειας και Υγείας για τα γραφεία της στη Βιομηχανική Εργατών.

 Απαραίτητα προσόντα:

  • Πανεπιστημιακός τίτλος σε θέματα Επαγγελματικής Ασφάλειας και Υγείας ή Μηχανολογίας ή άλλο σχετικό κλάδο
  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και MS Office
  • Πολύ καλή γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Ευχάριστη και ευγενική προσωπικότητα
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα και δυναμισμός
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια

Επιπρόσθετα Προσόντα:
  • Γνώσεις σχετικής νομοθεσίας για ασφάλεια και υγεία
  • Πιστοποιητικό ολοκλήρωσης επιμόρφωσης που απαιτείται για τη θέση του Λειτουργού Ασφάλειας με βάση τα εσωτερικά κριτήρια του Τμήματος Επιθεώρησης Εργασίας του Υπουργείου Εργασίας, Πρόνοιας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων.

Καθήκοντα & Ευθύνες:

  • Ανάπτυξη πολιτικών και κανονισμών ασφάλειας για τον εργασιακό χώρο
  • Αναθεώρηση των υφιστάμενων Γραπτών Εκτιμήσεων Επικινδυνότητας ή/και εκπόνηση νέων ΓΕΚ
  • Διερεύνηση ατυχημάτων και επικίνδυνων συμβάντων
  • Έλεγχος και διαχείριση προγράμματος ασφάλειας και υγείας των εργαζομένων
  • Διεξαγωγή επιθεωρήσεων και υποβολή συστάσεων αναφορικά με τα θέματα Ασφάλειας και Υγείας στις εγκαταστάσεις της εταιρείας
  • Διοργάνωση εκπαιδευτικών σεμιναρίων για θέματα επαγγελματικής ασφάλειας και υγείας
  • Προγραμματισμός, οργάνωση και συντονισμός ασκήσεων ετοιμότητας

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στη ηλεκτρονική διεύθυνση hr@delorbispharma.eu μέχρι την 19η Δεκεμβρίου 2021, αναφέροντας τον κωδικό HSO-O02 για την συγκεκριμένη θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικότητας.

DELORBIS PHARMACEUTICALS LTD

Βιομηχανική Περιοχή Εργατών

Οδός Αθηνών 17, 2643 Εργάτες

www.delorbispharma.eu