Find a Job

Medochemie - Τεχνικός Χημείου

This job post is expired. You can search for other jobs here at www.carierista.com.

#ML32818
Type: Full time

Η Medochemie Ltd διεθνής φαρμακευτική Εταιρεία στην Κύπρο, διαθέτει 13 υπερσύγχρονες παραγωγικές μονάδες και εγκαταστάσεις, εκ των οποίων 9 βρίσκονται στην Κύπρο, μία στη Ολλανδία και τρείς στο Βιετνάμ. Έχει αποκτήσει και διατηρεί 4.355 άδειες κυκλοφορίας για 630 διαφορετικά φαρμακευτικά προϊόντα, τα οποία κατατάσσονται σε περισσότερες από 10 θεραπευτικές κατηγορίες και δραστηριοποιείται σε 107 χώρες σε όλον τον κόσμο. Λειτουργεί σύμφωνα με τις πλέον αυστηρές προδιαγραφές υψηλής ποιότητας και σε πλήρη συμφωνία με τις Ευρωπαϊκές οδηγίες.

Η Medochemie Ltd ζητά να προσλάβει απόφοιτους Λυκείου ή Τεχνικής σχολής για τη θέση Τεχνικός Χημείου.

Αρμοδιότητες:

  • Παραλαβή, επισήμανση και αποθήκευση δειγμάτων προς δοκιμή.
  • Εκτέλεση βασικής ανάλυσης για δοκιμή προϊόντων προς έγκριση και κυκλοφορία προϊόντος.
  • Αναφορά δεδομένων και πρωτογενών αποτελεσμάτων με συγκέντρωση όλων των απαραίτητων έγγραφων.
  • Συντήρηση εξοπλισμού και βοήθεια στην παραγγελία εργαστηριακών προμηθειών.
  • Διατήρηση του χώρου εργασίας, σύμφωνα με τις Οδηγίες Υγιεινής και Ασφάλειας του Εργαστηρίου.
  • Για το συγκεκριμένο ρόλο θα προσφέρει εσωτερική εκπαίδευση από την Εταιρεία.

Προσόντα:

  • Απολυτήριο Λυκείου ή Τεχνικής Σχολής. Πτυχίο Ιατρικών Εργαστηρίων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών.
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Οργανωτικές δεξιότητες και καλή διαχείριση χρόνου και προτεραιοτήτων.

Τοποθεσία: Λεμεσός

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών, το οποίο περιλαμβάνει 13ο μισθό, Ταμείο Προνοίας, Ταμείο Υγείας και άλλα ωφελήματα ανάλογα με προσόντα και πείρα.

Εάν διαθέτετε τα πιο πάνω προσόντα και επιθυμείτε να εργασθείτε σε ένα ευχάριστο, σύγχρονο, επαγγελματικό περιβάλλον με άριστες προοπτικές, αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στην ακόλουθη ηλεκτρονική διεύθυνση:

Βάσει του Γενικού Κανονισμού Προστασίας Δεδομένων (GDPR) όλα τα βιογραφικά που διατηρούσαμε στη βάση δεδομένων της Εταιρείας έχουν διαγραφεί. Ως εκ τούτου, αποστείλετε ξανά το βιογραφικό σας εάν ενδιαφέρεστε για την εν λόγω θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα κρατηθούν αυστηρά εμπιστευτικές.

Do you want to receive notifications related to new job positions, career and entrepreneurship matters?